Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Грибна ікра — корисна консервація, оскільки дозволяє легко переробити всі лісові дари. Цю консервацію можна надалі використовувати для того, щоб приготувати домашній пиріг, використовувати як начинку для млинців. Високоживильна грибна ікра на зиму готується досить просто з будь-яких культурних чи лісових грибів, натомість вона дивує багатими смаковими нотками.

Ікра з грибів може вийти гострою або ніжною, кисло-солодкою або солонуватою залежно від того, за яким рецептом вона приготовлена. Кожен різновид лісових дарів має свій власний смак, який може збагатити свій букет спецій та ароматних трав. Ніжний аромат та насичений смак заготівлі нікого не залишає байдужим.

 

b9e6fa5a50693d9f28ea3566b7bc5c29 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Варіантів приготування грибної ікри безліч. Цей вид консервації стерилізується або закриваємоться після попереднього проваріння. Приготувати заготівлю можна досить легко з бюджетних продуктів. Ікра з грибів – смачні ласощі, в яких заховані фарби осені та літа, тому їм приємно ласувати довгими зимовими вечорами.

Грибна ікра з варених грибів на зиму

Це проста та апетитна заготівля, приготована за класичним рецептом. Вона популярна серед любителів грибів, завдяки ніжній консистенції, соковитості моркви та пікантній гостроті цибулі. Підготовка інгредієнтів займає небагато часу, а в результаті вийде справжня прикраса святкового чи буденного столу.

 

403ffdcab841dd25099ccc36439ee10f Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Нам знадобиться:

  • гриби – 1 кг.;
  • морквина – 1 шт.;
  • цибуля – 2 шт.;
  • чорний мелений перець – ½ ч. л.;
  • кухонна сіль – 1 ст. л.;
  • оцтова есенція (70%) – 1 ч. л.;
  • чорний перець – 8 горошин;
  • олія без запаху – 100 мл.

Спочатку потрібно пропустити через м’ясорубку обсмажені овочі, а потім гриби. Це робиться для того, щоб вичистити олію, що залишилася після овочів. Процес подрібнення краще повторити двічі, щоб одержати ніжну, кремову консистенцію готової заготовки. Якщо банк з ікрою під час її зберігання здувся, її вміст потрібно обов’язково викинути, тому що отруєння грибами смертельно небезпечне.

Спосіб приготування:

Гриби перебрати, почистити та промити у проточній воді. Відварити протягом 15 хвилин у підсоленому окропі. Відкинути гриби на друшляк, повністю зцідити рідину.

 

e2ada2c3e5143afa21d25ab2dbcc7526 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Морквину натерти на великій тертці. Цибулину нашаткувати кубиками, обсмажити до золотистості на олії. Додати моркву, протушкувати приблизно 2 хвилини.

 

dd4a6464f887cb8b37898338efb43a6d Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Пропустити обсмажені овочі з грибами через м’ясорубку, посолити та поперчити. Отриману масу обсмажити в олії протягом 20 хвилин, періодично помішуючи її. Додати в ікру оцтову есенцію, обсмажити ще 3 хвилини. На дно стерилізованих банок покласти по 4 горошини чорного перцю.  Розподілити по скляних ємностях грибну масу до плечок, зверху капнути оцет по 2 краплі та олію по кришку.

 

e14849602c916a5de8695e177b047b74 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Стерилізувати у духовці при температурі 110 градусів протягом 40 хвилин. Закатати підготовленими кришками.

 

9b8453b4a29f4e87ed48d4a499d701f0 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Подібна заготівля містить у своєму складі оцет, тому зберігати у холодному місці її можна 12 місяців. Грибна ікра з уже варених грибів обов’язково має остигати під шубою, щоб вона додатково простерилізувалася. Подавати на стіл її можна, посипавши дрібно нарубаною цибульною або кроповою зеленню.

Найсмачніша грибна ікра з печериць на зиму

Печериці – гриби, які можна придбати цілий рік у найближчому до будинку магазині. Саме цей фактор дозволяє готувати з них апетитну ікру, що відрізняється натуральним смаком. Готувати цю заготівлю можна виключно зі свіжих грибів, оскільки маринована або солона сировина суттєво спотворить смак готової страви.

 

1cc07c651fbd9a6b799ad129a4509aea Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Знадобиться для приготування:

  • 400 гр. печериць;
  • 2 цибулини;
  • 2 морквини;
  • 4 ст. л. рослинної олії;
  • 1 ч. л. оцту (9%);
  • великої солі;
  • суміші перців.

Кількість заявлених у рецепті інгредієнтів можна змінювати за своїм бажанням, спираючись на кількість печериць. Всі спеції слід дозувати самостійно, але доведеться пробувати ікру кілька разів, щоб вона не була надто прісною чи гострою. Краще брати рафіновану олію, тому неякісна неочищена олія може зіпсувати все гірким смаком.

Процес приготування:

  1. Гриби відварити у солоній воді протягом 20 хвилин. Практично в кінці термічної обробки додати оцет в рідину. Злити маринад і нарізати печериці маленькими шматочками.
  2. Цибулину та морквину нашаткувати невеликими кубиками. Овочеву нарізку обсмажити на олії до м’якості.
  3. Додати в сковороду до підсмажених овочів гриби, тушкувати ще 20 хвилин.
  4. Подрібнити масу, що охолола до кімнатної температури, в блендері до стану пюре. Розкласти у стерилізовані банки та герметично закрити.

Ця закуска зберігається лише у холодильнику протягом 5-6 днів. У магазинах завжди можна придбати свіжі печериці, тому приготувати нову порцію гри легко будь-якої пори року. Для тривалішого зберігання варто збільшити обсяг доданого в заготівлю оцту. Подавати на стіл кисло-солодку грибну закуску можна як самостійну страву або доповнення до м’яса.

Ікра грибна опеньків через м’ясорубку на зиму

Оп’ята ростуть сімейками, тому можна за один раз набрати повний кошик грибів. Щоб їх переробити, лісові дари доводиться солити, сушити, маринувати, але найкраще приготувати корисну ікру. Цей рецепт хороший тим, що для приготування корисної грибної ікри можна використовувати навіть опеньки, що перезріли.

 

77f5b4a12da8e6070a7fffe1b3d5cc26 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Список інгредієнтів:

  • 4 кг. опеньків;
  • 150 гр. вершкового масла;
  • 1 ч. л. уцхо-сунелі;
  • 1 велика цибулина;
  • 2 морквини;
  • 1 головка часнику;
  • 5 ст. л. оцтової кислоти (70%);
  • 2 ст. л. солі;
  • 1 ст. л. меленого чорного перцю.

Вершкове масло підійде, якщо зберігатися ікра з опеньків буде в холодильнику за постійної температури. Якщо зберігати заготівлю доведеться в льоху, потрібно замінити її олією. Спеції можуть бути будь-якими, але використовуватись у невеликих кількостях, інакше смак готової страви буде зіпсований.

Етапи приготування:

Гриби варити у великій кількості води протягом 10 хвилин, знімаючи пінку. Відкинути опеньки на друшляк, промити, залити новою водою та проварити 20 хвилин.

 

d89d7b334bf275cbe1e161c8743b2306 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Гриби, що охололи до кімнатної температури, провернути через м’ясорубку. Морквину, часник і цибулю нарізати довільно також прокрутити через м’ясорубку.

 

ab71e15b02bf8a4078b1c7b310552e20 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

У глибокій товстостінній каструлі розтопити вершкове масло||, обсмажити в ньому овочево-грибне пюре півгодини. Масу посолити, поперчити, посипати уцхо-сунелі.

 

99560f4dc52289e69734b1ff052c6ce7 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Додати оцет та часник, пропущений через прес. Через 10 хвилин розкласти по півлітрових скляних ємностях та закатати.

 

e64a9970c5b5a5d438f12497ce730f4b Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Ікра з опеньків є смачною і ароматною заготовкою, яка чудово зберігається в льоху або на полиці холодильника. Гриби поєднуються з сезонною овочевою нарізкою, м’ясопродуктами, хлібом. Ікрою можна фаршувати яйця для святкового столу.

Найсмачніший рецепт грибної ікри з подосиновиків

Подосиновики відносяться до універсальних грибів, тому що вони однаково смачними виходять солоними, маринованими та смаженими. З них можна приготувати ніжну ікру, де трапляються щільні грибні шматочки. Завдяки обсмаженим овочам, заготівля набуде витонченого аромату лісових грибів та смаку соковитої моркви.

 

9c93d6e1d98bf571c7b532dac1112a33 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Інгредієнти для приготування:

  • подосиновики – 1 кг.;
  • морквина – 200 гр.;
  • олія — 150 гр.;
  • цибуля — 200 гр.;
  • сіль, чорний перець мелений – до смаку.

Щоб зробити страву пікантнішою, якщо додати в неї щіпку гострого червоного перцю або шматочок чилі, варіюючи кількість спецій, згідно зі своїм смаком. Категорично заборонено класти у заготівлю подосиновики, на поверхні яких є пліснява. Якщо видалити пошкоджені місця, не буде впевненості у відсутності пошкодження всередині ніжки або капелюшка.

Поетапне приготування:

  1. Подосиновики перебрати, видалити забруднені місця та ретельно промити.
  2. Дати грибам обсохнути, розділити на капелюшки та ніжки, нарізати на шматочки.
  3. Подосиновики проварити середньому вогні 30 хвилин. Цибулю нарізати на шматочки і пропустити з грибами через м’ясорубку з дрібними ґратами. З’єднати з морквою, натертою на дрібну тертку, сіллю та чорним перцем.
  4. Протушити ікру на олії на слабкому вогні 2 години, періодично помішуючи.
  5. До плечок набити стерилізовані банки готовою закускою, залити кип’яченою олією, закатати.

Щоб отримати однорідну або крупну консистенцію ікри, слід замінити м’ясорубку кухонним комбайном або занурювальним блендером. Заготівлю важливо зберігати правильно, тоді вона простоїть 12 місяців. Зберігати грибну ікру потрібно у холодильнику, підполі чи лоджії, намагаючись не переморозити продукт.

Рецепт приготування грибної ікри з лисичок на зиму

Усі грибники знають ціну власноруч зібраним у лісі лисичкам. Ці лісові дари ніколи не ушкоджуються хробаками, відрізняються відмінним смаком, наповнені вітамінами та мінеральними речовинами. Щоб можна було вживати в їжу ніжні ласощі будь-якої пори року, з рудих лисичок готується апетитна ікра.

 

2b3a251d94a6b86a79ef311c35b60477 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Нам знадобиться:

  • лисички – 3 кг.;
  • сіль – 3 ч. л.;
  • морквина – 9 шт.;
  • цибуля – 4 шт.;
  • олія – 300 мл.;
  • оцет (9%) – 2 ст. л.;
  • перець чорний мелений – 1 ч. л.;
  • цукор – 1 ч. л.;
  • запашний та чорний мелений перець – по 5 шт.;
  • гвоздика – 2 шт.

Лисички — гриби, що складаються на 80% води, тому зайва рідина в ікру не додається. Якщо хочеться отримати солонішу страву, кількість солі можна трохи збільшити. Для пікантності в заготівлю додається мускатний горіх, чорний мелений перець, трохи чилі та лавровий лист. Можна додати томатну пасту або свіжі помідори для легкої кислинки.

Спосіб приготування:

Лисички промити у кількох водах, нашаткувати великими скибочками. Залити солоною водою, варити після закипання протягом 30 хвилин.

 

11abd33d2dd290f984423cf150f9bfd7 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Нарізати овочі великими скибочками, пропустити кухонний комбайн. Обсмажити в розпеченій олії морквину.

 

10eff3804ea0336c6f23acb0e1cb15e9 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

На іншій сковороді посмажити цибулю до рум’яності. Змінити олію та обсмажити гриби протягом 7 хвилин.

 

d7f5e65a27351b83e03c9a10ded51fbe Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Відправити всі інгредієнти в чашу блендера, перемолоти до пюреподібної маси. Протушити на повільному вогні до випаровування вологи, додати 2 столові ложки рослинної олії.

 

58ce922c562cab43ef9b3a5a6206ba00 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Додати в ікру гвоздику, цукор, запашний та чорний перець. Наприкінці приготування влити оцет, розкласти по стерилізованих банках та закатати підготовленими кришками.

 

896f0846031188a9e0dc3a3cc11faf4f Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Таку заготівлю не соромно поставити на святковий стіл завдяки гарному помаранчевому кольору та апетитному грибному аромату. Перед тим, як зробити грибну ікру, потрібно врахувати, що банк з закускою простоїть на полиці холодильника протягом 3 місяців. Якщо додати до неї трохи оцту, термін зберігання буде продовжено до півроку.

Ікра з білих грибів на зиму через м’ясорубку

Білі гриби – королі лісового узлісся, смак яких запам’ятовується назавжди. Вони прикрашають собою суп-пюре, смажену картоплю або тушковані овочі. З боровиків можна приготувати напрочуд ароматну ікру, що наповнює будинок насиченим ароматом лісу.

 

36ead5e480352c9afd7682ca8e41d6b0 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Знадобиться для приготування:

  • 1,5 кг. білих грибів;
  • 300 гр. моркви;
  • 1 велика цибулина;
  • 100 мл. олії;
  • 1 ст. л. оцту(9%);
  • 5 ч. л. кухонної солі.

Можна готувати ікру не лише зі свіжих, а й з заморожених грибів. У цьому випадку боровики не доведеться заздалегідь відварювати, що заощадить час на приготування. Обов’язково потрібно відбракувати червиві чи зіпсовані гриби, інакше консервація зіпсується. Можна додати в заготовку трохи дрібно нашаткованого часнику та запашного меленого перцю.

Процес приготування:

Очищені гриби відварити 30 хвилин у попередньо солоній воді. Цибуля та морква нашаткувати півкільцями.

 

404fe33b71beeca3d81d353ab32f5be6 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

У розпеченій рослинній олії (70мл.) обсмажити цибульні півкільця до рум’яності. Додати морквину, готувати її на середньому вогні до напівготовності.

 

189ac1a0b56c31b14cc1b8094909b0ab Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Пропустити обсмажені овочі та гриби через м’ясорубку з великими ґратами. Перемішати в глибокому сотейнику, посолити та влити оцет.

 

ea7c297298cbff915edae25699474202 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Гасити під кришкою на повільному вогні протягом години. Розкласти готову грибну масу по стерилізованих банках, залити гарячою рослинною олією, що залишилася, і закатати кришками.

 

5cce48076e384dbbf41b8da0b618b902 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Банки можна закрити прокип’яченими пластиковими кришками, зберігати заготівлю на полиці холодильника. Оцет у цьому рецепті компонент є необов’язковим, він додається тільки в тому випадку, якщо господиня не впевнена в умовах зберігання. Охолоджувати банки з ікрою з білих грибів повинні у перевернутому на кришку вигляді, щоб унеможливити протікання продукту.

Грибна ікра з рижиків з морквою та цибулею на зиму

Рижики можна знайти досить часто, вони продаються на ринках, користуючись заслуженою популярністю кулінарів. З якісної сировини найкраще приготувати ікру, додавши обсмажену моркву з цибулею. Грибна ікра виходить дуже смачною та корисною, оскільки в рудиках міститься білок, мікроелементи та багато вітамінів.

 

b90a9f74aaeadee8515cade99f02f22a Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Список інгредієнтів:

  • рижики – 1 кг.;
  • цибулина – 1 шт.;
  • солодкий перець – 1 шт.;
  • морквина – 1 шт.;
  • часник – 3 зубка;
  • гвоздика та кориця – по 5 шт.;
  • томатний сік –300 мл.;
  • олія – 50 мл.;
  • оцет – 40мл.;
  • цукор – 50 гр.;
  • лавр – 2 аркуші;
  • сіль – 20 гр.

Соснові рудики менш червиві, ніж ялинові, тому їх не доведеться відбраковувати надто багато. Цей рецепт дозволяє використовувати в одній заготівлі велику кількість грибів одночасно. Можна додатково обсмажити лісові дари у вершковому маслі, щоб отримати більш насичений смак.

Етапи приготування:

  1. Підготовлені рудики нарізати скибочками, відварити у воді 15 хвилин||. Морквину натерти на великій тертці, з’єднати з цибульними кубиками.
  2. Болгарський перець нашаткувати соломкою. Обсмажити овочі в олії до м’якості.
  3. Злити рідину з грибів, знову проварити протягом 20 хвилин у новій воді. Додати до обсмажених овочів сіль, цукор, лавровий лист, гвоздику та корицю.
  4. З’єднати піджарку з рудиками та пюрованим часником. Влити томатний сік, оцет, протушити 40 хвилин і закатати до підготовлених банків.

Закуска готується швидко, вона містить мінімальну кількість овочів і спецій, тому що рижик – сам по собі смачний гриб. Якщо законсервувати достатню кількість лісових грибів, можна не думати про те, що приготувати на вечерю. Ікру з рудиків можна намазати на скибочку житнього хліба або додати до макаронів, обсмажити разом з картоплею або змішати з соусом.

Як зробити грибну ікру з груздів на зиму в банках

Грузді прийнято відносити до умовно-їстівної групи, але вони прикрасять святковий стіл. Смачний та ароматний делікатес потрібно готувати лише з перевіреної сировини. Пікантні нотки страву придбає, якщо змішати для нього вантаж білий з чорним. М’яка насолода з’являється в консервації, завдяки перцю та морквиною.

 

b9283c9747c8c021a33828f675e9f8e1 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Інгредієнти для приготування:

  • грузді – 3 кг.;
  • цибуля – 750 гр.;
  • кінза – 3 пучка;
  • морквина –750 гр.;
  • кухонна сіль – 3 ст. л.;
  • помідори – 750 гр.;
  • часник – 2 головки;
  • болгарський перець – 750 гр.;
  • олія – 200 гр.;
  • гострий перець – 1 ч. л.;
  • лавровий лист – 2 шт.;
  • перець чорний горошком – 4-5 шт.

Якщо подобається смак кінзи, її можна замінити зеленню петрушки, кропу чи базиліку. Для заготівлі підходить соковита морква з яскраво-жовтогарячою м’якоттю, тому що її сік надає грибній ікрі солодкуватий присмак. Вимочувати грузді можна тільки у скляному або емальованому посуді, категорично не підходить оцинкована каструля через окислення.

Поетапне приготування:

  1. Морквину натерти на великій тертці. Помідори нарізати четвертинами, а цибулю – невеликими кубиками. Болгарський перець нашаткувати смугами.
  2. Грузді перебрати, вимити та замочити на 2 дні у підсоленій воді, іноді її змінюючи. Відварити протягом 20 хвилин||, провернути без рідини через м’ясорубку.
  3. Обсмажити підготовлені овочі в олії на різних сковорідках. Помідори та варені гриби пропустити через м’ясорубку.
  4. Поєднати всі овочі з груздями в глибокій каструлі, протушкувати протягом 90 хвилин. За 20 хвилин до готовності покласти в ікру дрібно нарубану зелень та пюрований часник.
  5. Перемішати грибну масу з усіма спеціями до однорідності. Розкласти готову закуску підготовленими скляними ємностями, герметично закрити металевими кришками.

Грибна ікра, приготовлена на зиму, може подаватись на стіл у вигляді самостійної закуски. Їй можна начиняти пироги, млинці чи болгарський перець. У зимовий час грибні ласощі декорують петрушкою або шматочками лимона, намазують на житні грінки.

Грибна ікра на зиму з корівників через м’ясорубку з морквою та цибулею

Ікра на основі корівників виходить смачною, вона відрізняється невеликою кислинкою. Заготівля виходить з пікантними нотками, бо гриби хрумтять на зубах. Не слід комбінувати між собою різні види лісових та культурних грибів, тому що можна порушити природну цілісність страви.

 

0ea04ee414e724ab542662b0f0822e86 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Нам знадобиться:

  • корівники – 1 кг.;
  • цибуля – 1 шт.;
  • велика морква – 1 шт.;
  • зелений болгарський перець – 2 шт.;
  • вода – 2.5 літри;
  • кріп та петрушка – 1 пучок;
  • кухонна сіль – 1.5 ст. л.;
  • суміш перців – 1 ч. л.;
  • часник – 10 зубків;
  • оцет (9%) – по 2 ст. л. на 1 півлітрову банку;
  • рослинна олія – 5-6 ст. л.

До олії можна додати вершкове, щоб отримати м’який грибний смак. За бажання цей інгредієнт замінюється оливковою олією підвищення корисності закуски. Корівники відносяться до умовно їстівних грибів, тому купувати їх потрібно лише у перевірених продавців.

Спосіб приготування:

  1. Промиті корівники проварити протягом 10 хвилин у підсоленому окропі. Ріпчасту цибулю та перець нашаткувати кубиками, обсмажити в олії до м’якості.
  2. Морквину натерти на великій тертці, додати до обсмажених овочів. Дрібно нашаткувати промиту зелень, часник, пропустити через прес.
  3. Гриби та обсмажені овочі пропустити через м’ясорубку. Масу посипати сумішшю перців, протушкувати протягом 30 хвилин.
  4. На дно підготовлених банок покласти часникове пюре, влити оцет. Розподілити по них грибну ікру, закатати до герметичності.

Перед тим, як робити грибну ікру, потрібно придбати якісну сировину для неї. Смачну заготовку можна поставити на стіл у вигляді самостійно закуски, посипавши дрібно нарубаним часником або петрушкою. Грибні ласощі намазують на піцу як корисний соус. Важливо, щоб ікра з корівників була правильно приготовлена, інакше користі від неї не буде.

Як приготувати грибну ікру з маслят на зиму

Маслята – лісові гриби, відомі всім з дитинства. Ці гриби настільки смачні, що їх збирають та заготовляють на зиму вже кілька століть. Під час активного збору маслят потрібно заготовити хоча б пару баночок корисної та смачної ікри. Додавання в заготівлю цибулі та невеликої кількості спецій дозволяє зробити її пікантною, а моркви – зробити смак яскравішим і соковитішим.

 

18c3e2c1094543baf202dec3d98f491f Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Знадобиться для приготування:

  • 1,5 кг. маслять;
  • 300 гр. цибулі;
  • 1 ст. л. великої солі;
  • 300 гр. моркви;
  • ½ ст. л. суміші перців;
  • 1 ст. л. оцту;
  • 100 мл. олії.

Маслята потрібно правильно підготувати до термічної обробки, інакше вони вийдуть слизькими. Такі гриби заборонено зберігати надто довго, оскільки вони втрачають рідину та стають зморщеними. Чистити маслята слід у рукавичках, інакше руки не вдасться відмити від коричневого нальоту.

Процес приготування:

  1. Попередньо відварені маслята нашаткувати досить крупно. Дрібно нарубати цибулю, морквину натерти на великій тертці.
  2. Овочі обсмажити на олії до м’якості протягом 7 хвилин. Пропустити разом з маслятами через м’ясорубку з великими ґратами.
  3. Перемішати гриби з овочами, сіллю та сумішшю перців у товстостінному казані. Протушити протягом 25 хвилин на середньому вогні, наприкінці приготування влити оцет.
  4. Утрамбувати ікру в стерилізовані банки та герметично закрити металевими кришками.

Ікра, приготовлена за цим рецептом, відрізняється нейтральністю, вона в міру гостра та в міру солона. Її можна включити до раціону тим, хто дотримується основ здорового харчування. У холодну пору року можна підвищити свій імунітет, з’ївши шматочок хрусткого хліба, на який намазана ікра з ароматних олій.

Рецепт грибної ікри на зиму з підберезників без стерилізації

Підберезники можна знайти майже кожному українському лісі, тому господині шукають рецепт їх швидкої утилізації. Найкраще приготувати з цього виду гриба пікантну та ніжну ікру. Додавання до консерваторії свіжих помідорів зробить її кисло-солодкою, що дозволить доповнювати нею будь-який гарнір. Приготувати грибну ікру за цим рецептом можна швидко, а вона зберігається довго.

 

dc916d48a45aed3ced51fe6f27b759c5 Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Список інгредієнтів:

  • підберезники – 2 кг.;
  • помідори – 500 гр.;
  • часник – 1 головка;
  • цибуля – 500 гр.;
  • оцтова есенція (70%) – 1 ч. л.;
  • олія без запаху – 150 мл.;
  • сіль – 1 ст. л.

Щоб отримати смачнішу і ніжнішу страву, слід об’єднати в одній каструлі кілька видів грибів. З підберезниками ідеально поєднуються лисички, моховики, сироїжки, боровики, хвилюшки. Помідори можна замінити гострим томатним соусом, додавши для гостроти трохи перцю чилі та копченої паприки у пластівцях.

Етапи приготування:

  1. Гриби вимити, очистити від забруднених ділянок та нарізати великими скибочками. Підберезники відварити 25 хвилин, періодично видаляючи піну, що утворюється.
  2. Гриби без рідини пропустити через м’ясорубку. Повторити процес подрібнення зі шматочками цибулі та помідорів. В отриману овочеву масу додати сіль, олію, проварити приблизно 60 хвилин.
  3. Додати дрібно нарубаний часник, за 2 хвилини до закінчення термічної обробки влити есенцію.
  4. Закатати в стерилізованих банках, остудити догори дном під ковдрою.

Заготівля відноситься до універсальних, тому що можна додати її до супу або соусу. Консервація робить смачнішими макаронні вироби, каші та картопляне пюре. Якщо залишилося трохи готової ікри, її краще заморожувати у морозильній камері без додавання кислоти для збереження натурального грибного смаку.

Грибна ікра зі свинушок на зиму з цибулею та часником

Родзинкою страви вважається часник, що надає йому невеликої гостроти та аромату, який пробуджує апетит. Взимку консервація, що містить часник і запашні спеції, нормалізує роботу імунної системи і бореться з вірусами.

 

df7853a9feedf4354a9529621cac72cb Грибна ікра на зиму – 12 найсмачніших рецептів, з покроковими фото

Інгредієнти:

  • 4 кг. варених свинушок;
  • 2 кг. цибулі;
  • 300 мл. олії;
  • 250 гр. гострого томатного соусу;
  • 2 ст. л. оцту (9%);
  • 1 ст. л. цукрового піску;
  • 2 ст. л. великої солі;
  • 2 гвоздики;
  • по 3 шт. чорного та запашного перцю;
  • 2 лаврові листи;
  • по 1 щіпці коріандру та чебрецю;
  • 3 зубка часнику.

Поетапне приготування:

  1. Обсмажити на різних сковородах у олії свинушки та подрібнену цибулю з часником. Остудити інгредієнти до кімнатної температури, пропустити м’ясорубку.
  2. Вилити на дно товстостінної каструлі залишок олії. Додати в грибну ікру з часником приправи, сіль, цукор та лавр.
  3. Протушити масу протягом 20 хвилин на середньому вогні, постійно її перемішуючи. Влити гострий соус томатний, потримати на вогні 10 хвилин.
  4. Наприкінці приготування влити в ікру оцет ретельно перемішати отриману заготовку. Розподілити закуску по підготовлених скляних ємностях, долити олією та закатати кришками.

Смак заготовки через додавання до неї гострого томатного соусу стає в міру кислим. Якщо приготувати ікру зі свинушок правильно, можна суттєво урізноманітнити щоденне меню та прикрасити гуляння. Ця смачна страва доповнить смажену картоплю, причому пікантну закуску варто просто притрусити ароматною петрушкою або кінзою.

Грибна ікра обов’язково має бути в холодильнику чи льоху будь-якої родини. Приголомшливу закуску легко можна приготувати з лісових дарів, печериць або глив. Підготувати та протушити гриби непросто, але ікра, отримана на їх основі, стане універсальним доповненням до трапези.

Гриби відрізняються низькою калорійністю, вони містять величезну кількість білка, тому закуску можна включати в меню спортсменів. У заготівлі є необхідні людини мінерали, вітаміни і амінокислоти. Грибну ікру краще подавати на стіл в осінній або весняний час, оскільки імунітет ослаблений у рази.

Поділитись з друзями!
Я коліжанка - журнал для господинь