Компот з сливи на зиму – 17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Солодкий компот-відмінна альтернатива будь-яким напоям у літню пору. Він натуральний без шкідливих добавок та непотрібних речовин. Батьківщиною напою вважається Франція, його первісним виглядом було пюре з фруктів, називали його уваром чи зваром. Ближче до середини 18 століття він плавно перекочував на столи народів Східної Європи та України, ставши традиційним напоєм, який подавали на урочистих прийомах.

Жителів багатоповерхових будинків порадує те, що компот зберігається чудово протягом 12 місяців за кімнатної температури. Не має жодного значення, чи додавалися фрукти з кісточками або вони були витягнуті з них заздалегідь. Єдиною позитивною стороною стане те, що при другому методі заготівлі простоять у коморі на рік довше.

 

c6ed981ccc79afb0c281a863f4cd77e5 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Готували його не лише зі свіжих та сушених фруктів, а й з овочів, з цукром і без нього, іноді навіть додавали до складу напою каші, щоб напій став поживнішим.

Компот з сливи на зиму з кісточками

Сливовий компот з використанням кісточок має свій якийсь особливий аромат.

 

f777a9b40eb65306bec3abbbcc54257b Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Інгредієнти:

  • сливи з кісточками (можна використовувати трохи недостиглі, але тверді)– 0,5 кг;
  • вода кип’ячена – 3 літри;
  • цукор-пісок – 1 ст. (аматорам більш солодкі, 1,5 ст.).

Приготування:

  1. Сливи перебрати, промити.
  2. Розкласти по стерилізованих скляних тарах, сливи повинні заповнити ємність рівно наполовину.
  3. Потрібну кількість за рецептом довести до кипіння, залити ягоди, почекати чверть години, злити рідину з усіх банок назад у каструлю, знову прокип’ятити, додавши цукор-пісок.
  4. Варити сироп, до повного розчинення крупинок цукру.
  5. Знову залити сливи, банки накрити кришками та прибрати в тепло на 24 години.

Такий метод приготування має назву «подвійне заливання».

Компот з сливи та вишні на зиму на 3 літрову банку

Подібний рецепт сливового компоту відомий усім, тому мої рецепти допоможуть приготувати його навіть тим, хто займається цим уперше. Вишнево-сливовий напій виходить незвичайним і дуже смачним, особливо якщо додати в нього абрикоси. У цьому випадку він набуде неймовірно ніжного аромату, насиченого смаку.

 

b0ea3ad69646997e62f3062fc8f21398 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Інгредієнти:

  • 300 гр. стиглої вишні;
  • 400 гр. слив;
  • 300 гр. абрикосів;
  • 3 л. води;
  • 200 гр. цукрового піску.

Сливи можна заготовляти повністю, а можна розрізати їх на частини. Набивати потрібно фруктами лише 1/3 частину підготовленої ємності, інакше кришка підніметься та злетить. Щоб вишня швидше віддавала свій смак і набувала гарного відтінку, до приготування напою слід окотити ягоди окропом.

Спосіб приготування:

  1. Вимити всі фрукти та ягоди, якомога ретельніше.
  2. Перед тим, як почати розподіляти їх по банках, можна потримати вишню в теплій підсоленій воді, 15 хвилин, щоб позбавити черв’ячків.
  3. Паралельно простерилізувати кришки та банки зручним способом.
  4. Насипати на дно підготовлених ємностей вишню, на неї укласти абрикоси та сливи, не видаляючи з них кісточки.
  5. В одну банку на 3 літри увійде приблизно 6 абрикосів, 100 гр. вишні, 4 великі сливи.
  6. Залити сулію окропом, накрити кришками, почекати приблизно 15-20 хвилин.
  7. Потім злити рідину та знову її довести до кипіння.
  8. У кожен сулію додати ту кількість цукрового піску, яка відповідає смаковим уподобанням.
  9. Залити окропом, закатати в гарячому вигляді відразу ж після заливання.

Зі зливою фіолетових сортів вийде компот темного відтінку, а зі світлими плодами – рідина вийде жовтувато-рожевий. Якщо в нього не докладено цукрового піску, то не варто переживати. Справа в тому, що взимку можна скуштувати напій на смак, злити його в каструлю, а потім закип’ятити до розчинення цукрових крупинок.

Це досить смачні ласощі, які люблять і малюки, і дорослі, оскільки користь від фруктів при такому способі приготування, безсумнівно, висока. Корисні мікроелементи не переходять у воду, абрикоси та сливи залишаються соковитими, практично не втрачаючи свого натурального кольору.

Рецепт компоту зі сливи та груші на зиму без стерилізації

Грушевий напій багато людей вважають надто прісним, тому його намагаються трохи підкислити, додавши до нього зливу. Приготувати на зиму грушево-зливовий напій можна без проблем, тому цей рецепт підійде для зайнятих на роботі людей. На виході виходить смачна, яскрава і ароматна страва, яку люблять діти.

Меліса наповнює компот характерним ароматом, наділяє його ніжними м’ятними нотками. Щоб напій вийшов смачнішим, сливи для нього відбираються твердих сортів, інакше вони просто втратять форму при ошпарюванні окропом. Зрілі плоди можна розрізати на половини, видалити кісточки. Якщо цього часу немає, то компот зберігається приблизно 3 місяці через кислоти, виділеної кісточками.

 

457169a718360a031dd088991c88de64 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Список інгредієнтів:

  • вода – 1000 мл.;
  • цукор – 200-250 гр.;
  • слива –300 гр.;
  • лимонна кислота – ½ ч. л.;
  • груша – 2-4 шт.;
  • меліса – 1-2 гілочки.

Груші для цього напою обов’язково купуються не перезрілі, з щільною, але ніжною м’якоттю. Якщо хочеться зробити компот пікантнішим, у нього можна покласти ваніль, бадьян, корицю, гвоздику. Напій не збережеться до зими, якщо промити ємності йому содовим розчином. За рецептом фруктову масу не стерилізують, тому стерилізації піддають банки та кришки.

Процес приготування:

  1. Наповнити простерилізовану банку сливами.
  2. Зверху на них викласти цілі маленькі груші, за бажання заповнити прогалини між ними ще шаром слив.
  3. Паралельно розчинити у воді цукор та довести його до кипіння.
  4. Покласти в банку лимонну кислоту та мелісу для посилення смаку.
  5. Залити кожну ємність окропом тонким цівком, щоб скло не лопнуло.
  6. Закатати стерилізованими кришками, перевернути вгору дном і залишити остигати.

Об’єм фруктів у домашньому напої може бути різним, він залежить від переваг рідних. Якщо покласти менше груш та слив, то компот вийде менш насиченим. Його колір залежить насамперед від відтінку сливової шкірки. Кулінар самостійно може змінити кількість цукру, лимонної кислоти, оскільки різним може бути рівень зрілості плодів.

Кришка може здутися, якщо в компот було покладено неякісні гнилі плоди з ушкодженнями. У банку слід класти сливи і груші, що повністю дозріли, тому що для кислих фруктів доведеться збільшити обсяг цукрового піску. Потрібно запам’ятати, що зі стиглими фруктами напій вийде смачніше та ароматніше.

Простий рецепт компоту зі сливи та винограду в каструлі

Компот з слив та винограду, постійно, виходить ароматним та смачним. Якщо покласти в нього виноград темного сорту, рідина набуде насиченого відтінку. Якщо є тільки жовті або зелені ягоди, то колір вийде блідішим, а смак залишиться дивовижним.

Солодкий напій можна не тільки пити під час дозрівання плодів, але ще й закривати на зиму. Справа в тому, що зливу з виноградом встигають в один і той же час, а напій з стиглих компонентів виходить пікантним та насиченим, оскільки фрукти та ягоди поєднуються просто ідеально.

Рецепт ласощів настільки простий, що його подужає навіть кулінар-початківець. Зі сливи можна витягти кісточки або пропустити цей крок. Виноград залишається на гілці або обібрати і покласти окремо. Щоб компот вийшов на славу, не варто застосовувати водопровідну воду, краще придбати фільтровану чи колодязну.

 

414f93f0065506f37cfa69ce7a767f12 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Нам знадобиться:

  • 200 гр. білого винограду, звільненого від гілочок;
  • 300 гр. слив;
  • 2500 мл. води;
  • 200-300 гр. цукрового піску;
  • 1 кругла скибочка лимона.

Невеликим недоліком страви можна назвати дуже велику кількість цукрового піску, що підвищує калорійність напою. Сливи обов’язково потрібно вибирати повністю дозрілі з щільною та соковитою м’якоттю. Свіжі фрукти та ягоди не слід кидати в окріп, оскільки в них руйнуються всі вітаміни.

Приготування:

Воду закип’ятити, промити фрукти та обсушити їх. Скласти у підготовлену банку спочатку всі сливи. Другим шаром висипати виноградні зерна.

 

d33abe0ec373c37ca2034abe9ad447e5 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Акуратно залити в сулію окріп невеликими порціями, щоб ємність не розтріскалася. Накрити кришкою та пропарити вміст протягом 15-20 хвилин.

 

c20ab6fe5cf847f7cf4cedfe01072358 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Одягти спеціальну кришку з отворами, злити воду з банки в каструлю. Додати весь обсяг цукрового піску, закип’ятити вдруге.

 

f9b4d622fe23d55dda3095bd201f33fc Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Варити сироп, періодично помішуючи, 2-3 хвилини. У банку покласти лимон, залити порційно одержаним сиропом. Закатати, перевернути на кришку сулію, остудити під теплою ковдрою.

 

d62a2fcf04f6fe755c1d32dbee9d8b85 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Компот з слив з додаванням винограду виходить смачним і холодним, і теплим. Подібним ароматним напоєм можна запастися на зиму, а можна готувати і відразу вживати як корисне завершення обіду. Влітку його можна приготувати зі свіжих ягід та фруктів, а в холодну пору замінити їх замороженими. Такий сливово-виноградний напій чудово зберігається у коморі, шафі чи льоху. Якщо солодкий компот не закриватиметься на зиму, його слід прокип’ятити 5-7 хвилин. Можна варити його без цукру, а пити з медом, скоринкою апельсина чи лимона, гілочкою м’яти чи меліси. Ці інгредієнти слід покласти в каструлю при варінні, а потім витягнути з компоту, що злегка охолонув.

Смачний сливовий компот на зиму з апельсином

Компот з сливи з сонячним апельсином – чудовий варіант консервації на зиму, здатний повністю замінити собою магазинні напої. Якщо витратити трохи часу на варіння подібного напою, можна буде всю зиму пити солодкий ароматний та вітамінний компот з простих продуктів.

Для напою підійде і фіолетова, і жовта зливу, але остання відрізняється запашністю та вираженим смаком меду. Наявність цитрусового надає ніжного аромату та пікантного присмаку. Апельсин можна очистити від шкірки, видалити з фрукта кісточки, оскільки вони дають трохи гіркоти. Якщо додати різноманітні ягоди чи часточки персика, то компот заграє новими фарбами. Подібний варіант подобається не тільки дорослим, а й маленьким членам сімейства завдяки цікавому поєднанню смаків.

 

35bc7366bb67e79817590b04ab52eda4 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Перелік інгредієнтів на банку 3 літри:

  • зливу жовте або фіолетове – 100 гр.;
  • апельсин – 1 шт.;
  • персик великий – 3 шт.;
  • цукор –300 гр.;
  • гвоздика – 2 шт.;
  • кислота лимонна – 1/3 ч. л.;
  • цукор ванільний – 5 гр.

Під дно скляної ємності варто покласти лезо ножа, щоб скло не лопнуло, коли заливатиметься окріп. Апельсин можна ошпарювати окропом, щоб з його шкірки виділялися ефірні олії. Якщо цього не зробити, то у готовому компоті з’явиться невелика пікантна гіркуватість. Щоб надати кислинку напою, в нього варто покласти лимонну кислоту або кілька шматочків лимона.

Процес приготування:

Персики та сливи вимити, розділити на половинки, видалити кісточку.

 

e5d345bd9e6931cdeaaf8804fe422893 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Апельсин нарізати часточками або кружками, не видаляючи шкірки, кісточки та плівки.

 

948e83e200667c6e872bd832ea29e80a Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Банки простерилізувати або просто промити з содою, покласти в них кулями персик, сливи та цитрусові на 13 об’єми.

 

017a39db257619bf9bbd1e0b3836e433 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Додати в кожну скляну ємність цукор та ванілін. Покласти гвоздику, лимонну кислоту і відразу ж залити до шийки окропом.

 

ac5c0ba5cb955b377f5a9fce29553983 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Закатати підготовленими кришками, перевернути догори дном і потрусити так, щоб весь цукор опустився вниз. Сховати під теплу ковдру або шубу на 10 годин до охолодження.

 

cb169399c00af5e02ee8ff27dcc8360c Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

З фруктів можна не видаляти кісточки, але для малюків їх краще вийняти, щоб вони не подавилися і не отруїлися мізерними дозами синельної кислоти. Домашній сливовий компот радує людей ніжним смаком та яскравим відтінком, тому пити його морозними вечорами буде дуже приємно. Апельсин сильно впливає на смак готового напою, ароматні ласощі з нього повністю замінюють собою покупний сік і стає кориснішим за нього.

Вітамінний напій приготувати просто, тому працьовиті кулінари можуть заготовити заготівлю у величезних кількостях. Якщо додати до компоту апельсинові часточки, у ньому з’явиться цікавий пікантний присмак. Смак напою вийде багатшим, якщо покласти в сулію з ним яблуко, сливи різних сортів, персик, лимон, грушу, тархун.

Компот з слив з гвоздикою та корицею

Сливовий компот заграє новими фарбами, якщо додати до нього пікантні спеції, наприклад корицю, імбир, гвоздику. Пряна домашня заготівля на зиму радуватиме своїм яскравим смаком і бадьорить у холодні вечори, нагадуючи про літо. Кісточки з плодів не видаляють, тому що вони ніяк не впливають на смак готового напою.

Обов’язково потрібно проколоти зубочисткою або лучинкою сливову шкіру, щоб фрукти не полопалися від окропу і краще віддавали рідини власний сік. Смачний пряний компот можна пити у вигляді гарячого чаю чи охолодженого напою, оскільки він виходить однаково смачним. Якщо додати в заготівлю, крім кориці та гвоздики, ще й апельсинову цедру, то її смак нагадає класичний глінтвейн.

 

bba8b59ba4ce945638552dab31623aec Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Потрібно підготувати такі продукти:

  • 250 гр. слив;
  • 100 гр. цукрового піску;
  • ¼ ч. л. лимонної кислоти;
  • 3 горошини запашного перцю;
  • 1 зірочка бадьяна;
  • 1 шт. гвоздики;
  • ¼ ч. л. меленої кориці;
  • 100 мл. сухого червоного вина (за бажанням).

Для такого напою слід придбати трохи незрілі сливи, щоб вони не перетворилися на пюре. Якщо в заготівлю було додано багато цукрового піску, перед тим, як пити компот, його слід розбавити охолодженим окропом. Щоб цілі плоди краще просочилися сиропом, їх прогрівають 2-3 хвилини у літрі гарячої води з розчиненою в ньому чайною ложкою соди.

Приготування:

  1. На дно літрової банки покласти сливи, не відокремлюючи їх від кісточок.
  2. Залити окропом, накрити кришкою і відставити на 15 хвилин.
  3. Акуратно перелити рідину з банок у каструлю.
  4. Додати до нього цукор, перемішуючи ложкою те щоб він розчинився повністю. Довести одержаний сироп до кипіння.
  5. Покласти у банку бадьян, перець, гвоздику.
  6. Всипати в підготовлену ємність корицю та лимонну кислоту.
  7. Перелити в літрові банки гарячий сироп, цьому етапі можна влити у нього червоне вино чи пропустити цей крок.
  8. Закатати, витерти мокрим рушником і залишити остигати під теплим пледом на 8-10 годин.

Сливовий компот не є примхливою заготівлею на зиму, оскільки може зберігатися у теплому приміщенні. Непогано буде відправити сулію з напоєм у підвал або холодну комору, щоб гарантовано зберегти її довгий час.

Якщо використовується ванільний цукор, гвоздика, кориця, їх слід додати в цукровий сироп відразу після його закипання. Пікантна кориця наповнює компот яскравим пряним ароматом, розливається людським тілом приємним теплом. Баночка такого напою стане дивовижним новорічним подарунком для рідних та близьких людей. Компот обов’язково слід вжити за 12 місяців, інакше він стане небезпечним. Справа в тому, що з кісточок у заготівлю просочуються мізерні дози синильної кислоти, які небезпечні для дітей та дорослих.

Компот з слив та персиків на зиму без стерилізації з кісточкою

У сезон персиків потрібно заготовити на зиму кілька трилітрових банок ароматного та солодкого компоту. Приготувати його можна без особливих зусиль, це не вимагатиме багато грошей для придбання інгредієнтів. Справа в тому, що в ньому не використовуються додаткові компоненти, а всі продукти продаються в магазині або лежать в холодильнику. У напій можна додати лимонну кислоту, щоб значно збільшити термін його зберігання.

Домашня заготівля, приготовлена за цим рецептом, радує унікальним поєднанням кислого смаку слив та м’якого аромату персиків. Вона здатна легко освіжати людину в спекотні літні дні, наповнювати енергією, вгамовувати спрагу за допомогою терпкої шкірки соковитих слив. Достатньо буде покласти в сулію кілька жменей жовтої або фіолетової сливи, щоб отримати компот з яскравим бордовим відтінком.

 

5813546ce4f6a5db4ddfd4183cee4bf2 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Нам знадобиться:

  • слива – 3-4 шт.;
  • персик – 6-7 шт.;
  • цукор –150-200 гр.;
  • вода –2500 мл.

Персики та сливи обов’язково слід вимити у теплій воді, потерши їх поверхню милом, щоб прибрати з них забруднені ділянки. Застосовувати потрібно лише стиглі фрукти з щільною м’якоттю. Персик і зливу має бути без зіпсованих ділянок, тріщин, вм’ятин.

Приготування:

  1. На дно трилітрової скляної ємності покласти підготовлені персики, але в них – сливи, не витягуючи їх кісточки.
  2. Засипати відмірений цукор за допомогою пластикової вирви.
  3. Залити безпосередньо в пляшок окріп.
  4. Відразу ж закатати простерилізованими кришками.
  5. Перевернути вгору дном, дочекатися, поки цукринки повністю розчиняться.

Готовий персиково-сливовий компот відрізняється солодким смаком з кислуватими нотками. Домашній напій люблять і діти, і дорослі рідні, тому ідеально підійде для завершення сімейного обіду. В одному сулія сконцентровано спекотне літо і всі вітаміни, що містяться у свіжих фруктах. З компоту можна взимку приготувати соковитий домашній мармелад та ексклюзивні коктейлі. Якщо готове блюдо здається кислуватим, у нього перед вживанням цукор та мед за смаком.

Освіжаючий компот з сливи з м’ятою — можна пити відразу або закривати на зиму

Сливовий компот, заготовлений з пікантною м’ятою, є поєднанням освіжаючого яскравого смаку і безперечної користі. Ніжний аромат барвистого сливового напою посилиться, якщо в нього всипати листочки м’яти, оскільки рослина стійка до перепадів температури. Інтенсивний м’ятний смак може легко пробиватися через сливову шкірку до м’якоті. Щоб ефірні олії звільнилися з м’яти, її слід ретельно розім’яти руками, а потім зварити у цукровому сиропі.

Ця пряна трава дарує компоту освіжаючі нотки, виділяючи у ньому насолоду соковитих слив. Приготувати вищезгаданий напій можна за кілька хвилин, але його можна законсервувати на зиму. У морозні дні можна загорнутися в плед, зігріватися теплим сливовим компотом, чашку з яким додана щіпка кориці. Особливо сливово-м’ятний напій подобається дітям, оскільки їм подобається поєднання пряної трави та соковитих фруктів.

 

4894c4534696a613a062c283fa7f3c64 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Продукти для приготування:

  • 600 гр. жовтої дрібної сливи;
  • 1 гілка свіжої м’яти;
  • 300 гр. цукрового піску;
  • вода.

Потрібно ретельно відбирати фрукти так, щоб на них не було гнилі чи зіпсованих ділянок. Якщоправильно відібрати фрукти для компоту, сироп у банку забродить та зіпсує консервацію. У нього не слід додавати м’ятні стебла, оскільки вони зроблять рідину гіркою, тому листя обов’язково обривається з них.

Спосіб приготування:

  1. Банку вимити та ретельно простерилізувати.
  2. У неї скласти промиті та просушені плоди, на яких немає пошкоджень.
  3. Покласти в сулію листя м’яти, відірване від гілок.
  4. Залити в скляну ємність окріп, накрити кришкою.
  5. Дати постояти 30 хвилин, щоби плоди прогрілися.
  6. Злити рідину з трилітрової банки, додати|добавляти| в неї цукор.
  7. Закип’ятити та дочекатися розчинення цукрових піщин.
  8. Залити знову в ємність, закатати підготовленими кришками та відставити для остигання під ковдрою.

Компот можна законсервувати з м’ятним листям, щоб отримати ароматний напій. Ці ласощі ніколи не забродять під час зберігання, якщо сировина для нього була обрана правильно. Якщо хочеться, щоб сливи залишилися колишньої форми після термічної обробки, оскільки плоди, що перезріли, обов’язково розваляться. Слід купувати стиглі сливи з соковитою м’якоттю, які в поєднанні з пряним листям м’яти можуть підкреслити насолоду фруктів.

Зиязичкий компот суттєво відрізняється від літнього варіанта більш концентрованим цукровим сиропом. Справа в тому, що плоди краще збережуться в солодкому сиропі, тому слід чітко розрахувати обсяг цукру в рідині. Якщо кулінари дотримуються класичного способу консервування зі стерилізацією, плоди з кісточкою проходять термічну обробку протягом 20, а без кісточки і шкірки – 15 хвилин.

Компот з сливи з малиною на зиму за простим рецептом

Слива в компоті ідеально поєднується з соковитою малиною. Малиново-сливова заготівля виходить напрочуд корисною, оскільки ягода є природним лікарським засобом. У червоній малині є вітаміни, природні цукри, мінеральні речовини, які зміцнюють імунну систему людини в холодну пору.

Соковита ягода з давніх-давен є відмінним жарознижувальним засобом для дітей і дорослих. Лікарі радять пити вітамінізований напій тим, хто страждає на недокрів’я, втрату апетиту, проблеми з ШКТ і серцем. Плоди готуються швидко, тож у темно-бордовому настої після термічної обробки залишається 75% вітамінних речовин.

 

48e2f768f0604dfcaca0ba490f1c021e Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Потрібно підготувати такі продукти:

  • 250 гр. фіолетових слив;
  • 250 гр. яблука;
  • 100 гр. малини;
  • 250 гр. цукор-піска;
  • 1 щіпка лимонної кислоти.

Не купуйте незрілі сливи, оскільки компот може гірчити. Якщо ж покласти в напій перестиглі фрукти, він помутніє через розварену м’якоті. Не варто перекладати в трилітрову банку малину столовою ложкою, а не руками, оскільки ягоди лунають. Змінювати встановлену рецептурою кількість цукрового піску категорично заборонено, оскільки маса може швидко забродити, тому продукти зіпсуються.

Спосіб приготування:

  1. Ретельно вимиємо ягоди та плоди, видалимо зіпсовані.
  2. З яблука видаляємо плодоніжки, нарізаємо їх невеликими скибочками. Зі слив витягаємо кісточки, ділимо на половинки.
  3. У підготовлені скляні банки кладемо сливи, яблука та малинові ягоди шарами.
  4. Засипаємо цукром, додаємо лимонну кислоту.
  5. Заливаємо окріп у банку так, щоб рідина зайняла рівно половину.
  6. Закриваємо трилітрову банку з окропом кришкою та чекаємо 15-20 хвилин.
  7. Кип’ятимо залишок води та додаємо в банку.
  8. Закриваємо стерилізованою бляшаною кришкою, ставимо вгору дном і укутуємо махровим рушником, остуджуємо під пледом.

Вищевказана рецептура варіння плодово-ягідного компоту досить проста, що з його приготуванням впораються і кулінари-початківці. Запашний напій радує тим, що готувати його швидко, причому потрібно покласти в банку мінімальну кількість інгредієнтів. Заготівля обов’язково збереже в собі літній аромат, а кисло-солодкий присмак нагадає про тепло та майбутнє літо.

Компот має запаморочливий аромат малини, а плоди сливи наділяють рідину кислуватим присмаком. Технологія приготування повністю орієнтується на сливу, оскільки її м’якоть надто щільною. Солодка рідина з невеликою кислинкою подобається не лише дорослим членам сім’ї, а й хлопцям. У ній досить багато вітаміну С, який допоможе зміцнити імунну систему, що важливо у зимовий час. Якщо хочеться досягти ідеально прозорого напою, малинові ягоди з нього можна видалити.

Рецепт компоту зі слив з чорноплідною горобиною на зиму на 3 літрову банку

Цікавим рішенням стане сливовий компот, до якого додані ягоди чорноплідної горобини. Вона дозріває наприкінці серпня і стає яскраво-фіолетового кольору. Цей відтінок оманливий, оскільки смак ягід досі в’яже рота, вони несолодкі і навіть трохи терпкі. Для того щоб приготувати найсмачніший ароматний плодово-ягідний компот у домашніх умовах, не рекомендується додавати до нього чорноплідку з подібним ступенем зрілості.

Ягоди чорноплідної горобини дозрівають до початку осені, але напій їх краще класти тоді, коли їх ударять перші морози. У цьому випадку вони подарують сиропу незабутній відтінок та пікантний смак, паралельно передавши йому всі свої корисні властивості. Як тільки компот настоїться, він стане гарного гранатового відтінку. Зберігати ласощі взимку слід у прохолодному темному місці.

 

183ffbfed10d7f7527c6879fcb877358 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Інгредієнти:

  • слива з кісточками –300 гр.;
  • цукор –300 гр.;
  • аронія – 200 гр.;
  • лимонна кислота – ½ ч.л.

Чорноплідну горобину слід зривати з гілок парасольками, від них потрібно відокремлювати ягоди лише перед приготуванням компоту. Досвідчені кулінари наполегливо радять додавати в сироп гілочки м’яти або меліси, гвоздику або анісові зірочки. Варто вчасно витягнути пряні добавки з цукрової заливки, тобто одразу після того, як вона закипить. У готовій консервації ароматні спеції настоюють весь термін зберігання, тому їхній запах стає надмірно сильним.

Поетапне приготування:

У підготовлений сулію покласти сливу, а на неї помістити горобину. Залити масу окропом, накрити кришкою, відставити вбік на 15-30 хвилин.

 

36217dca2dbf7282a80a300b72f6076f Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Злити остиглу рідину, яка змінила свій колір, додати до неї цукор та лимонну кислоту. Знову дати воді закипіти, залити в скляну банку, закатати металевими кришками.

 

b1bc33222a2ebe4d401bb769d00c0269 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Сливовий компот з горобиною може приносити користь і чудово вгамовувати спрагу. Фіолетова чи жовта злива наділить напій як насолодою, а й кислотою. Чорноплідка подарує невеликі терпкі нотки, допоможе усунути запор, підтримає імунну систему, врятує від ГРЗ та захворювань щитовидної залози.

Охолоджений плодово-ягідний напій слід не тільки зберігати в льоху, а й пити вже через кілька годин після його остигання. Якщо в будинку відсутній прохолодний підвал, компот можна поставити в суху комору, де він збережеться протягом тривалого часу. Якщо ж визначити вітамінний настій у холодне місце, він не втратить своєї користі кілька років.

Компот з сливи та черешні на зиму без стерилізації

Компот на зиму, виготовлений з слив та різнокольорової черешні, наповнений комплексом вітамінів, мінералів, натуральними цукрами. Якщо консервація приготовлена точно за рецептом, то взимку рідні люди та гості обов’язково насолодяться ароматним компотом. Приготовлений за цим рецептом він може бути концентрованим, тому його можна розбавляти газованою водою, щоб отримувати напій, схожий на магазинний.

Сливово-черешневий компот є дивовижним напоєм. Консервація порадує яскравим смаком, ніжним ароматом, цікавим відтінком та корисним складом. Цікавим виходить напій, якщо в нього покласти кілька різних сортів черешні, тобто жовтого червоного бордового відтінків. Такий калейдоскоп квітів разом з темними сливами гарно виглядає у склянці.

 

ebcfd73a4d92d7063cc4cc348f1f7104 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Продуктовий список:

  • 5 кг. черешні;
  • 2 кг. сливи;
  • 1 кг. вишні;
  • 2 кг. цукрового піску;
  • 12 л. води.

Від окропу під час термічної обробки лопається шкірка. Іноді тих, хто вживає ароматний компот в їжу, бентежить шкірка, що висить на сливах, то потрібно витратити трохи зайвого часу і проколоти кожен плід зубочисткою до того, як покласти в банку. Обов’язково потрібно брати черешню будь-якого кольору, але твердих сортів, подібні пружні ягоди, хоча повністю стиглі.

Спосіб приготування:

  1. Черешню та вишню промити, відокремити від плодоніжок.
  2. Сливи теж ретельно вимити, викласти на дно трилітрові банки.
  3. Розкласти по скляних ємностях рівномірно ягоди вишні.
  4. Черешню помістити у воду, додати|добавляти| цукор.
  5. Закип’ятити сироп та проварити 10 хвилин.
  6. Отриманий відвар розлити по пляшках, закрити кришками та закатати.

Від ароматного та смачного компоту ніхто ніколи не відмовляється, на нього навіть збираються гості. Черешнево-сливовий напій вийде смачніше, якщо подаючи його на стіл, покласти в нього кубики льоду. Якщо льоду в будинку немає, ємність найкраще охолодити в холодильнику.
Терпкі сливи можна скласти у скляну трилітрову ємність разом з кісточками, оскільки вони наповнюють рідину ніжним мигдальним смаком. Перед тим, як випити склянку компоту в зимовий час, її можна розбавити теплою водою, щоб знизити насолоду. Сливу реально витягнути з напою та застосовувати як начинку для пиріжків або пирога.

Рецепт сливового компоту на зиму на 3 літрову банку

Максимальний час приготування сливового компоту займає не більше півтори години, зате відкривши баночку зиязичким вечором, ви точно не пошкодуєте, його ні з чим не порівнянний смак не зможе залишити байдужим нікого.

 

b795908bc98230609a55605fd13a1e37 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Список інгредієнтів:

  • виноград будь-яких сортів (невеликий за розміром, ідеальний варіант – «киш-міш») – ½ склянки. з гіркою;
  • слива темна – ½ склянки з гіркою;
  • цукор-пісок – 5 ст. л.;
  • порошок лимонної кислоти – 5г.;
  • кип’ячена вода – 3,5 ст.

Приготування:

  1. Фрукти ретельно промити, прибрати м’які та пошкоджені плоди.
  2. Зі зливу видалити кісточки, виноград можна викладати гронами.
  3. Банки простерилізувати, викласти на дно кожної тари спочатку «киш-міш», потім половинки слив.
  4. Окропом залити кожну банку, щоб вода повністю покривала фрукти. Залишити на чверть години, накривши кришкою.
  5. Воду злити в емальовану каструлю, замішати цукор-пісок, довести до кипіння.
  6. З появою перших бульбашок, каструлю з ягідним сиропом зняти з вогню та розлити рідину по банках, паралельно додаючи невелику кількість «лимонки».
  7. Банки можна закручувати, зберігати вгору дном під теплим покривалом протягом доби.

Сливово-виноградний компот виходить солодким та корисним, у його складі величезна кількість вітаміну С та інших поживних елементів.

Компот з слив та абрикосів на зиму

Ще один «тандем», що включає кисло-солодкі інгредієнти.

 

c37e55dca264fdc9d83fe8ec406e23e8 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Склад товарів:

  • абрикоси (можна замінити персиками) – півкіло;
  • сливи жовті (тверді) – 500 г;
  • кип’ячена вода – 5 ст.;
  • цукор-пісок – 2,5 ст.

Спосіб приготування:

  1. Фрукти ретельно промити, прибрати підгнили або уражені шкідниками.
  2. Позбутися кісточок, розрізавши фрукти навпіл.
  3. Скляну тару та кришки під компот простерилізувати заздалегідь.
  4. Банки заповнити фруктами «по плічка», розрізом вниз, починаючи з абрикосів, а на них викласти половинки слив.
  5. Наступним етапом стане приготування цукрового сиропу. Для цього воду слід довести до кипіння та всипати цукор-пісок, постійно помішуючи, до повного розчинення солодких крупиць.
  6. Сиропом залити банки з фруктами, таким чином, щоб абрикоси були повністю «втоплені» у ньому, інакше вони можуть потемніти та втратити презентабельний вигляд.

Абрикосово-сливову суміш слід якнайшвидше остудити і зберігати в холодильнику або льоху. Хоча такий компот дуже швидко вживають, аж надто він смачний.

Рецепт компоту зі слив та яблука

Поживний компотик з наливних яблучок та свіжих слив, завжди виходить з легкою кислинкою та насиченого карамельного кольору, а кориця «подарує» напою пряний смак.

 

e31af02d7332df7073d2de387d31efe8 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Список інгредієнтів:

  • сливи (сорт «Медівка») – 500 г.;
  • яблука – 2-3 шт. (маленькі за розміром);
  • цукор-пісок – 1 ст.;
  • кип’ячена вода – 2 літри.;
  • кориця – 1 ч. л.

Спосіб приготування:

  1. Фрукти промити, сливи порізати навпіл, видалити кісточки яблука – на тоненькі часточки.
  2. У металеву воду залити потрібну за рецептом кількість води, засипати цукор-пісок, прокип’ятити.
  3. Насамперед закинути половинки слив, дочекатися, коли вони спливуть на поверхню, потім додати яблучні часточки.
  4. Коли на поверхні сиропу з’являться бульбашки, що вирують, внести корицю і накрити каструлю кришкою.
  5. Уварювати ще кілька хвилин.
  6. Потім вимкнути плиту та дочекатися повного остудження сливово-яблучного компоту.

Напій виходить з трохи східними нотками і здатний зігріти у холодні зимові вечори.

Компот з слив у каструлі

Сучасний світ багатий на винаходи чудо-техніки, але компот краще готувати «по-старому» в емальованому каструлі або іншому металевому посуді на плиті, так можна бути впевненими, що напій не втратить своїх смакових якостей.

 

a91ac1d2502fef20b2cea543f9c97c98 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Склад товарів:

  • сливи – 1000.;
  • цукор-пісок – 1-2 ст. (за смаком);
  • окріп – 4-5 л.;

Приготування:

  1. Фрукти перебрати, промити.
  2. Розкласти по стерилізованих банках, щоб вони заповнили трохи більше половини тари.
  3. Залити окропом, залишити на 15-20 хвилин||.
  4. Отриманий увар злити в металеву ємність, заправити цукром-піском, кип’ятити до розчинення крупиць.
  5. Готовим цукровим сиропом заповнити скляні тари зі зливами.
  6. Закатати банки, укутати покривалом, прибрати в тепле місце, перевернувши догори дном.

Зберігати такий компот рекомендується у прохолодному місці. Рецепт найпростіше.

Компот з сливи на зиму без стерилізації

Компот з сливи на зиму найчастіше готується в емальованій каструлі за методом подвійної заливки, досвідчені господарі називають спосіб класичним і варять тільки по ньому.

 

0c6d8ec5023df16736ec8b23f7c02464 Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Інгредієнти:

  • сливи – 2 ст. з гіркою;
  • цукор-пісок – 200 р.;
  • кип’ячена вода – 3-4 літри.

Спосіб приготування:

  1. У банку, попередньо промиту содою, викласти миті сливи, не виймаючи кісточок.
  2. Залити окропом «по плічка», витримати чверть години.
  3. Готовий увар вилити в ємність, внести цукор, довести до кипіння.
  4. Гарячим сиропом залити сливи.
  5. Банки закатати, прибрати у тепло на 24 години.

Простий та ефективний спосіб, час приготування займає не більше півгодини.

Компот з замороженої сливи

Багато господарок звикли заморожувати всі ягоди та фрукти, а потім забути про них. А коли знаходять, то не знають, що з ними робити. Так ось це відмінний рецепт, який «врятує» заморожування. Для приготування слід взяти заморожені продукти, найчастіше це сливи та ягоди.

 

338c6a451049f0b583568636aee97bde Компот з сливи на зиму   17 простих рецептів на 3 літрову банку, з покроковими фото

Компоненти для приготування:

  • сливи з кісточками – ½ кг з невеликою гіркою;
  • вишня – ½ кг з невеликою гіркою;
  • цукор-пісок – 200 р.

Приготування:

  1. Насамперед готується цукровий сироп.
  2. Паралельно потрібно дістати заморожені інгредієнти та промити їх під холодною водою.
  3. У сироп закинути цілі сливи на кілька хвилин.
  4. Потім додати вишні (можна з кісточками) і кип’ятити ще кілька хвилин, вимкнути плиту, накрити ємність кришкою.
  5. Остудити, розлити по стерилізованих банках та прибрати у тепло.

Такий простецький рецепт займає трохи більше півгодини. Таким чином і «заморозка» припала до місця, адже багато господинь після сезону, без зазріння совісті від неї позбавляються.

Цікаво те, що шкірка зі сливи знімається просто, тому з плода вдасться легко приготувати ніжне пюре сливове для малюків. Плодово-ягідний компот чудово зберігається у теплій кімнаті, оскільки здатний витримати різкі температурні коливання. Кришка з банки зірве, якщо в коморі буде дуже спекотно чи волого. Справа в тому, що всередині пляшку може виникнути пліснява.

Компот – найсмачніший десерт, який здатний замінити надмірно солодке магазинне газування. Напій виходить корисним, оскільки після проходження термічної обробки в ньому виходить зберегти максимальну кількість корисних мінеральних речовин та вітамінів. У домашньому компоті містяться також органічні кислоти і цукру.

Поділитись з друзями!
Я коліжанка - журнал для господинь