Варення з чорної смородини на зиму – 15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Чорна смородина – ягода, що є чудовим джерелом вітамінів, вона здатна зміцнити імунну систему в зимовий час. Її з давніх-давен використовують як ліки від ГРВІ, оскільки це природний засіб, що ефективно знижує температуру тіла людини. Користь варення з чорної смородини полягає ще й у тому, що в ньому міститься вітамін С, здатний зміцнити здоров’я.

Ягоди наповнені вітамінами групи А, В, Р, а також органічними кислотами, пектинами, дубильними речовинами. Смородина містить у собі природний цукор, ефірну олію, калій, фосфор, а також багато інших корисних речовин. Щоб зберегти корисні речовини на цілий рік, слід приготувати зі стиглих ягід конфітюр, здатний поєднувати тонкий аромат та кисло-солодкий смак.

06a7bb7cefc7760fb919587190a28fc3 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Ці ласощі відрізняються яскравим бордовим відтінком, який приваблює не лише дорослих, а й дітей. Перед тим, як варити варення, потрібно вибрати відповідний рецепт з різноманітними смаковими добавками, щоб сім’я ласувала апетитними ласощами цілий рік.

Густе варення п’ятихвилинка з чорної смородини на зиму

Щоб корисні речовини в ягодах збереглися смородини, слід звернути увагу на варення, яке готується за 5-7 хвилин. Подібні ласощі з натуральною кислинкою не схильні до тривалого варіння, вони такі ж смачні, як звичайний конфітюр, але ще й корисні. Приготувати його можна досить швидко, причому впоратися з процесом може навіть кулінар-початківець.

403a2bc799d1ffa72edd2d3f83065afa Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Нам знадобиться:

  • 2 склянки води;
  • 5 кг. чорної смородини;
  • 5 кг. цукрового піску.

Під час варіння конфітюр здатний збільшитись в обсязі, тому слід вибирати каструлю потрібного розміру. Щоб зварити якісне варення з чорної смородини, потрібно купити ягоди того сорту, в якому багато пектину, інакше маса просто не застигне. Підбір ягід відбувається досвідченим шляхом, тому потрібно придбати їх у різних місцях та порівняти результати після варіння.

Спосіб приготування:

Ягоди смородини відокремити від гілочок, промити та обсушити. В емальованому тазі з’єднати воду з цукром, дати маси закипіти.

f10e3ddb31131460f48dce903158f697 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Перемішати цукровий сироп з ягодами. Після закипання проварити 5 хвилин||, знімаючи піну. Розлити по стерилізованих банках, закатати металевими кришками.

833a75d9e81725e228cba46742dd36e5 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Кожну банку слід протерти мокрою ганчіркою, щоб видалити сліди ягідного сиропу. Готова заготівля ідеально зберігається всю зиму за кімнатної температури, але не більше року. Якщо банку було відкрито, термін придатності знижується до 7-21 дня.

Желеподібне варення з чорної смородини 7 склянок

За цим рецептом легко можна приготувати густе та ароматне чорномородинове желе. Його використовували ще наші бабусі, він перевірений часом. Універсальність найсмачнішого конфітюру полягає в тому, що як мірка використовується склянка або кухоль, тому розрахувати інші компоненти легко.

c42179e84bd00bf4bf30e5708049406b Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Список інгредієнтів:

  • чорна смородина – 7 склянок;
  • цукор-7 склянок;
  • вода — ¾ ст.

Щоб варення вийшло ідеальним, слід при відмірюванні інгредієнтів користуватися однією і тією ж склянкою. Варити солодкі ласощі потрібно в товстостінній каструлі, інакше вони прилипне до стінок і підгорять. Підійде тільки ягода, що переспіла, вона краще перетирається в пюреподібну масу.

Етапи приготування:

Закип’ятити воду в каструлі, розчинити у ній цукор, постійно помішуючи. Проварити до повного розчинення піщин, не допускаючи утворення грудочок.

87639c2c34fb5a814f42058c2fa974a6 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Опустити смородину в сиропну масу, перемішати дерев’яною лопаткою. Дати прокипіти протягом 5-7 хвилин, розлити у гарячому вигляді по підготовлених банках.

dd22f28401ac11785c7a225cb325244b Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Готове варення виходить ароматним та неймовірно яскравим. Воно легко желюється настільки, що ложка у ній стоїть. Цю ягідну масу не варто пропонувати маленьким дітям до семирічного віку, оскільки часто викликає алергічні реакції. Після того, як конфітюр буде готовий, банки, що охолонули, з ним слід відправити в льох, хоча він відмінно зберігатися і при кімнатній температурі.

Варення з чорної смородини без варіння через м’ясорубку

Перетерта з цукром чорносмородинова маса має бути в кожному холодильнику, на основі варення чорної смородини можна приготувати апетитний торт з кефіром. Ягоди не відварюються жодної хвилини, тому кількість цукру в ньому велика. Незважаючи на те, що глюкоза – природний консервант, конфітюр слід зберігати у холодному місці.

a0f18b471636dacea5e43fb72ee441fc Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Знадобиться для приготування:

  • смородина – 2 250 р.;
  • цукор –4,5 кг.

Не варто використовувати для пюрування блендер або кухонний комбайн, тому що виходить збита пухнаста маса. Можна збільшувати кількість інгредієнтів, але обов’язково брати вдвічі більше цукру порівняно з обсягом ягід.

Процес приготування:

Перебрану та промиту смородину пропустити через м’ясорубку. Додати цукор (500 грам) в пюре, що вийшло, дати постояти 12 годин.

cc86d70c2c085b60edd56e5f3fb99c09 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Масу перемішати з цукром, що залишився, залишити на 6 годин. Знову ретельно розмішати варення, розкласти по сухих пластикових відрах та герметично накрити кришкою.

65a17c7b1cb09b62f368c30474758271 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Цей рецепт дозволяє приготувати корисну заготовку, яка чудово зберігається за кімнатної температури. Якщо хочеться ризикувати, ягідну масу краще зберігати в холодильнику чи льоху. Ласощі, приготовані при даній рецептурі, підходять для приготування киселя, компоту. Можна начинити торт з варенням з чорної смородини або приготувати ароматний чай, що допомагає при застудних захворюваннях.

Смачне варення з чорної та червоної смородини разом

Щоб зробити смак класичного чорносмородинового конфітюру насиченішим, слід приготувати варення з білої, чорної, червоної смородини. Ці споріднені ягоди сильно відрізняються до смаку, вони здатні якісно доповнити один одного. Присмак чорної смородини не забиває смаку червоної, а пом’якшує його.

b97a42eef55bb8b47330d1dd81589f46 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Знадобиться для приготування:

  • по 1 кг. червоної та чорної смородини;
  • 1 кг. цукрового піску.

Щоб прискорити процес перебирання ягід, слід помістити їх у друшляк, занурити в холодну воду і видалити сміття, що спливло. Для отримання пюреподібної маси потрібної консистенції збивати смородину блендері потрібно протягом 3 хвилин на середній швидкості.

Процес приготування:

  1. Обидва види смородини промити, видалити плодоніжки. Помістити в кухонний комбайн з половиною цукру порційно, перекрутити у пюре.
  2. Перелити ягідну масу в каструлю, довести до кипіння. Обережно додати залишки цукрового піску, перемішати та проварити протягом 7 хвилин на повільному вогні.
  3. Простерилізувати банки над парою не менше 5 хвилин, потримати кришки в окропі 2-3 секунди.
  4. Розлити майбутнє варення по підготовлених скляних ємностях, закатати, перевернути, вкрити ковдрою та остудити.

Перед тим, як прибрати конфітюр у темне холодне місце, потрібно досягти його повного остигання. Якщо залишилося трохи ласощів, його можна спробувати відразу після остигання. Вже через пару годин після варіння воно відрізняється унікальним насиченим смаком, ароматом та кольором.

Як варити варення з чорної смородини з бананом

Якщо класичний варіант чорносмородинового конфітюру вже набрид, потрібно звернути увагу на ароматне варення зі смородини, цитрусових та бананів, калорійність якого висока. Додавання заморських тропічних фруктів здатне зробити смак набагато яскравішим і насиченішим. Для консервації слід купувати виключно стиглі жовті банани, інакше конфітюр гірчитиме.

9135c23e2e5bdd387e549463c57ef1e9 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Інгредієнти для приготування:

  • 3 склянки чорної смородини;
  • 4 склянки цукрового піску;
  • 1 стиглий банан;
  • 1 апельсин.

Для приготування конфітюру потрібно купувати стиглу смородину, оскільки вона м’яка та підходить для швидкого подрібнення у блендері. Стиглі ягоди дуже солодкі, це допоможе істотно знизити кількість цукрового піску, що використовується, і отримати натуральний смак готової страви. Смородина протирається без наступного варіння, тому потрібно ретельно перебирати її, відбраковуючи пом’яті та гнилі ягоди.

Поетапне приготування:

  1. Апельсин нарізати шматочками, не видаляючи шкірку.
  2. Пропустити смородину через м’ясорубку разом з апельсиновими скибочками.
  3. Перемішати з цукром, пропущеним через м’ясорубку бананом.
  4. Помістити в стерилізовані скляні банки, насипати на поверхню шар цукру, закатати кришками.

Гарний відтінок конфітюру пов’язаний з тим, що використовується стигла чорна смородина. Банан та апельсин додають пікантні нотки готової заготівлі. Від такого десерту ніхто не відмовиться, воно наповнить корисними речовинами організм у зимовий час. Його не можна заморожувати в скляних банках, тому що варення здатне збільшуватися в кілька разів обсягом, а ємність потріскається.

Незвичайне варення з чорної смородини з лимоном

Якщо людині подобаються контрасти, їй обов’язково варто звернути увагу на кисло-солодкий конфітюр з смородини та лимона. Якщо додати в каструлю трохи лимонної цедри та соку, готове варення заграє яскравими фарбами. Ароматні ласощі виходять завжди, його можна покласти в чай, щоб швидше зігрітися в зимовий час.

9e980b23997ef7fe27a328109f428593 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Нам знадобиться:

  • 2200 р. чорної смородини;
  • 1 великий лимон;
  • 3 кг. цукрового піску.

Знімаючи цедру з лимона, слід натирати лише жовту частину шкірки. Біла шкірка лимонного плода надає гіркого присмаку готовому конфітюру. Щоб отримати пікантний аромат, можна замінити цедру лимона апельсинової, лаймової, грейпфрутової, додавши трохи меліси.

Спосіб приготування:

  1. Засипати підготовлені ягоди цукром, залишити на 15 хвилин. За допомогою дрібної тертки зняти з вимитого лимона цедру.
  2. З лимона без шкірки видавити сік разом з кісточками. Перемішати ягідну масу з лимонною цедрою.
  3. Нагріти отриманий конфітюр на повільному вогні, трохи остудити та перебити занурювальним блендером протягом 3 хвилин.
  4. Влити лимонний сік, проварити після закипання приблизно 5 хвилин|| і закатати в стерилізовані банки.

Конфітюр консистенції нагадує ароматне желе, наповнене нотками тропічних фруктів. Він відрізняється натуральним смаком, у якому ідеально поєднується насолода з кислотою. Варення зберігатиметься в холодному місці протягом року, але його можна тримати і в коморі.

Варення з малини та чорної смородини на зиму

Мікс з чорної смородини та стиглої малини відомий з давніх-давен, тому що він не тільки смачний, а й корисний. Подібне ягідне асорті завжди виходить ароматним, ніжним та наповненим вітамінами. Щоб під час термічної обробки не додавати до ягідної маси воду, малину слід просто засипати цукром на ніч для одержання соку. Це просто тому рецепт підходить навіть для зайнятих господарок.

6635bbc4d8474533386ae6dad0b0bdbf Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Знадобиться для приготування:

  • 400 р. малини;
  • 600 г цукру;
  • 400 г чорної смородини.

Якщо хочеться отримати ще густіше варення, ягідну масу слід уварювати протягом години. При варінні конфітюр необхідно завжди перемішувати, щоб не пригорів і не придбав неприємний горілий аромат.

Процес приготування:

Смородину вимити, зняти ягоди з плодоніжок. Промити малину, відкинути на друшляк, дати стекти воді.

fee07c064dccda72e8a8a813f0d15386 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

З’єднати ягоди у глибокій каструлі, пересипати цукром. Дати закипіти, зменшити вогонь та проварити протягом 30 хвилин на повільному вогні, видаляючи пінку.

10f05e9a644789f096001ae095e58d55 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Розподілити по скляних ємностях, закрити кришками, після остигання помістити в холодне місце.

56e3fa4209fda165231c0a5e66915365 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Конфітюр виходить трохи кислуватим завдяки смородині, але в ньому чітко чути малиновий аромат. Ягідна маса порадує своєю желеподібною консистенцією, вона використовується для того, щоб прошаровувати їй бісквітні коржі, застосовувати як начинку для пиріжків. Сиропом від варення можна поливати ванільне морозиво, сир або запіканку.

Як зварити варення з заморожених ягід чорної смородини

Якщо було часу зварити чорносмородинове варення в сезон, то зневірятися точно не варто. Головне, заморозити більше ягід, а потім, за бажання приготувати з них ароматний конфітюр за 20 хвилин. Ласощі з замороженої сировини виходять таким же ароматним та соковитим, як з свіжозібраних ягід.

a40485d360da9f2143c7ffbd87e58ebd Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Інгредієнти для варення:

  • заморожена смородина – 2300 г.;
  • цукор – 1300 г.

Із зазначеної кількості смородини виходить приблизно 1300 мілілітрів соку. Макуха, яка залишається після перетирання ягід, не слід викидати, на його основі можна зварити компот або покласти його у вітамінний чай. Піну, що утворюється на поверхні варення, слід знімати, інакше готова страва буде каламутною.

Процес приготування:

  1. Поступово розморозити смородину у холодильнику. Висипати в глибоку миску, потовкти невеликими порціями дерев’яним маточкою до стану пюре.
  2. Протерти через металеве сито порційно. В отриману масу всипати цукор, перемішати до однорідності.
  3. Накрити каструлю з конфітюром кришкою, проварити на середньому вогні після закипання 17 хвилин.
  4. Закатати в стерилізовані банки підготовленими кришками або покласти у вазочку та подати на стіл.

Консистенція готових ласощів трохи нагадує холодець, але тільки в міру солодкий. За цим рецептом можна приготувати літнє варення з свіжої чорної смородини. Його успішно використовують як начинку для домашньої випічки або тостів, оскільки ягідна маса не розтікається завдяки чудовій густоті.

Густе варення з чорної смородини на зиму з цілими ягодами

Конфітюр, приготовлений за цією рецептурою, порадує естетичним зовнішнім виглядом. У вазочку з чорносмородиновим варенням видно кожну ягідку, схожу на цукати. Якщо самостійно приготувати ароматний десерт, то взимку можна отримати корисні та неймовірно смачні ласощі з нотками спекотного літа.

5c3be9e87e277081ba81d5fdaacd5047 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Список інгредієнтів:

  • 2 ст. л. води;
  • 800 г цукру;
  • 1 кг. стиглої чорної смородини.

Не варто поміщати у льох чи на полицю холодильника скляні банки з гарячим конфітюром. Якщо це зробити, то ємність трісне, її вміст буде зіпсовано. За бажання можна додати в ягідну масу більше цукру, щоб отримати більш солодкі ласощі.

Етапи приготування:

  1. Смородину перебрати, вимити і відправити в товстостінну каструлю. Перемішати з цукром та водою, потримати при кімнатній температурі 2 години.
  2. Коли ягоди дадуть сік, закип’ятити на повільному вогні та проварити 15 хвилин. Вимкнути вогонь, дати охолонути та постояти протягом 2 годин.
  3. Знову прокип’ятити смородинову масу приблизно 15 хвилин.
  4. Розкласти по банках, закрити стерилізованими кришками та дати повністю охолонути.

Зварений таким чином конфітюр виходить корисним, оскільки чорна смородина – просто криниця вітамінів. Ароматні ласощі відрізняються відмінним смаком, вони сподобаються ласунам. Як тільки варення охолоне повністю, сироп у ньому загусне, а через пару днів набуде желеподібної консистенції.

Варення з чорної смородини на 11 склянок ягід

Якщо покласти у варення 11 склянок чорної смородини, воно вийде соковитим та желеподібним, з цілими ягодами. Щоб конфітюр вийшов корисним, важливо дотримуватися пропорцій цукрового піску та ягід. Подібна рецептура перевірена багатьма поколіннями, готувати за нею досить просто.

2f4ca8a40939ac9b5d39d7ad6983396f Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Нам знадобиться:

  • 11 склянок перебраної чорної смородини;
  • 50 мл. води;
  • 16 склянок цукру.

Не слід варити конфітюр у металевому тазі, оскільки ягідна маса може окислитися. Щоб зробити його ароматнішим, потрібно додати пару паличок кориці. Якщо хочеться використовувати цю спецію, слід покласти у варення чайну ложку лимонної цедри під час термічної обробки смородини.

Спосіб приготування:

  1. Ягоду пересипати цукром (8 склянок), перемішати до розчинення піщин. Нагріти на слабкому вогні до кипіння, додати решту цукру.
  2. Знову довести конфітюр до бурхливого кипіння, влити воду.
  3. Після закипання поставити каструлю з варенням у холодну воду та інтенсивно остудити, постійно помішуючи.
  4. Помістити ягідну масу у стерилізовані сухі ємності, закатати прокип’яченими кришками.

Варення виходить не нудотним, його консистенція ніжна, тому маса легко намазується на скибочку батона. Можна спекти рум’яний пиріг з варенням з смородини, додати конфітюр у пісочне печиво та подати на стіл з чаєм.

Рецепт варення з чорної смородини та вишневого листя

Неймовірно запашний чорносмородиновий конфітюр можна приготувати на відварі з молодого листя вишні, підвищивши його корисні властивості у кілька разів. Смак варення пікантний настільки, що гості ніколи не вгадають, з чого воно виготовлене. Декілька баночок солодких ласощів, приготованих за цим рецептом, має бути в будинку, тому що вони корисні, смачні і ароматні.

9fa806a3631e2c8d672138e9b9cf1cc3 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Інгредієнти для приготування:

  • 1 кг. чорної смородини;
  • 500 г цукрового піску;
  • 300 мл. води;
  • 10 вишневих листів.

Листя з вишневих дерев збираються тільки молоді, оскільки вони ароматні та наповнені корисними речовинами. Якщо вітамінний десерт подається на стіл діабетиків, цукор у ньому замінюється фруктозою. Весь час, поки конфітюр вариться, кришку на каструлі не закривають, щоб волога випарувалася і ягідна маса вийшла густою.

Поетапне приготування:

  1. Смородину промити, перебрати, видалити гілочки. Покласти на друшляк і дати стекти. Вимити та обсушити вишневе листя.
  2. Листя помістити у воду, дати прокипіти приблизно 10 хвилин||, не знімаючи кришку з каструлі. Ретельно процідити отриману рідину через сито, залити ягоди.
  3. Після закипання дати варення прокипіти 10 хвилин||.
  4. Додати в отриману масу цукор, ретельно перемішати та проварити ще 10 хвилин, знімаючи піну.
  5. Розподілити готовий конфітюр за стерилізованими банками, закатати.

Цей вид варення виходить не рідким, а желеподібним. Воно відрізняється м’яким смаком, ніжною консистенцією, виходить щільним, а чи не рідким. Його можна намазувати на бутерброди, а потім подавати до трав’яного чаю. Цей конфітюр ідеально зберігається за кімнатної температури, головне, щоб на нього не потрапляли промені сонця.

Варення з чорної смородини з апельсином на зиму

Цей конфітюр називається королівським чи царським, але готується досить просто. В одній скляній банці ідеально поєднуються ягоди чорної смородини та соковитий помаранчевий апельсин. Шматочки апельсина повністю розчиняються в десертній маси, але цитрусовий присмак чути ясно. Королівське варення до смаку схоже на знаменитий напій – «Фанта», тому його люблять діти.

ddc89ec48c535b4047244fdbefeff323 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Список інгредієнтів:

  • чорна смородина – 1 кг.;
  • апельсин – 2 шт.;
  • цукор – 1 кг.

Зручно з’єднувати ягідну масу з цукром за допомогою занурювального блендера. Цукровий пісок краще додавати невеликими порціями. За бажання залишити отримане сире варення мінімум на годину, щоб піщинки точно розчинилися. У ласощі можна додати листя м’яти або меліси, трохи ваніліну для отримання пікантного аромату.

Етапи приготування:

  1. У апельсинів видалити шкірку, насіння та прожилки.
  2. Пропустити через м’ясорубку апельсинову м’якоть, вимиту чорну смородину.
  3. З’єднати з цукром, перемішавши поки що повністю не розчиняться піщинки.
  4. Розподілити по пластикових контейнерах з кришками та помістити в морозилку.

Продукт з насиченими цитрусовими нотками виходить вітамінізованим, але термін його зберігання невеликий. Його можна зберігати вдвічі менше часу, тобто максимум півроку. Якщо банку з варенням розкривалася, її вміст обов’язково поїдається за 3 тижні.

Желеподібне варення з чорної смородини та аґрусу

Желе можна приготувати не тільки зі смородини, а й змішати цю ягоду з аґрусом. Заготовляти ягоди зручно, оскільки вони дозрівають одночасно. Заготівля відрізняється свіжим кислуватим присмаком, вона наповнена вітамінами. Якщо хочеться отримати варення, придатне для тривалого зберігання, ягідну масу слід проварити.

87c26f0886b9b904f848ad79b0fde9f6 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Знадобиться для приготування:

  • аґрус – 1 кг.;
  • чорна смородина – 2 кг.;
  • вода – 1 склянка;
  • цукор –3 кг.

Смородину та аґрус обов’язково слід ретельно вимити, не залишаючи ягоди надовго у воді. В іншому випадку плоди набухають, розкисають, їхня шкірка ушкоджується. Смак готової страви можна зробити оригінальнішим, якщо покласти в нього трохи м’яти або розмарину при перетиранні маси через сито.

Процес приготування:

  1. Смородину очистити від гілочок, у аґрусу їх можна не видаляти. Змішати ягоди в тазі для варіння з водою.
  2. Проварити на слабкому вогні доти, доки аґрус і смородина не стануть досить м’якими.
  3. Перетерти ягідну масу через металеве сито за допомогою столової ложки, а потім віджати сік через кілька шарів марлі.
  4. Перелити сік з м’якоттю в іншу каструлю, перемішати з цукром.
  5. Довести на повільному вогні до розчинення цукру, періодично помішуючи. Розлити по сухих стерильних банках, закатати підготовленими кришками.

Аґрусово-смородиновий конфітюр наповнений вітамінами, оскільки аґрус здатний нормалізувати артеріальний тиск. Чорна смородина зміцнить імунітет, допоможе боротися з застудними захворюваннями. Пропорції ягід можуть бути будь-якими, але потрібно брати цукрового піску рівно стільки, скільки вийшло пюре.

Варення з чорної смородини та яблука на зиму

Одночасно з чорною смородиною починають дозрівати ароматні яблука, які не можуть зберігатися довго. З соковитих солодких фруктів і кислих ягід виходять оригінальні та корисні ласощі. Варення вийде середньої густоти, тому його можна намазувати на оладки, робити з нього прошарок для пирога або покласти в гарячий чай.

a9698aded370338a0552e5cd6e6c6006 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Нам знадобиться:

  • яблука (чиста вага) – 1,5 кг.;
  • чорна смородина – 1 склянка;
  • лимонний сік – 2 стіл. л.;
  • вода – 1250 мл.;
  • цукор – 2,5 кг.

Яблука обов’язково слід полити лимонним соком, інакше вони окисляться і набудуть неприємного іржавого відтінку. Для цього рецепту підійдуть не лише свіжі, а й заморожені ягоди смородини. Їх можна не розморожувати, а просто додати до яблука у киплячий сироп. Для пікантного присмаку слід додати корицю.

Спосіб приготування:

  1. Яблука вимити, видалити серцевину та розрізати на часточки. Полити лимонний соком, додати літр води.
  2. Цукор з’єднати з об’ємом води, що залишився, перемішати і залишити до розчинення піщин.
  3. Поставити на повільний вогонь, дати закипіти та проварити, помішуючи, 7-10 хвилин.
  4. Покласти в киплячий сироп яблука без води, дати знову закипіти маси.
  5. Додати промиту та обсушену смородину, після початку кипіння, вимкнути вогонь.
  6. Дати отриманій маси настоятися протягом 12 годин. Закип’ятити варення, розкласти по стерилізованих скляних ємностях, одразу закатати кришками.

Цей рецепт дозволяє утилізувати зіпсовані яблука, а також падалиці. Воно виходить густим, відрізняється гарним рожевим відтінком. Яблучні часточки після варіння у цукровому сиропі не розвалюються, вони стають схожими на цукати. Ніжний кисло-солодкий присмак готових ласощів нагадає про спекотне літо в холодні зимові вечори.

Простий рецепт варення з чорної смородини у мультиварці

Смачний смородиновий конфітюр можна готувати за допомогою мультиварки будь-якої моделі. Це заощаджує час, тому що побутова техніка робить все самостійно без участі кулінара. Іноді на приготування доводиться витрачати більше часу, але найчастіше віддається перевага варінню варення в мультиварці, оскільки не доводиться стояти біля плити і постійно помішувати ягідну масу.

333348fcf2f3047e2184f17cff324daa Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Список інгредієнтів:

  • чорна смородина – 1 кг.;
  • цукор – 1 кг.

Густота джему і те, скільки калорій у варенні зі смородини безпосередньо залежить від сорту ягід. Можна використовувати для варіння заморожену смородину, маса желюється так само добре, як з свіжої сировини. Конфітюр можна приготувати в режимі «Мультиповар» (температура 100 градусів) або «Десерт», але закривати кришку не варто, інакше маса пригорить.

Етапи приготування:

Видалити з промитої смородини плодоніжки, зелені ягоди, листочки. Перемолоти через м’ясорубку ягоди, перекласти у чашу мультиварки з цукром.

fb3c8b50b731e32c9e21afed33352d43 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Вибрати режим «Тушкування», виставити час 30 хвилин. Перемішати смородину та закрити кришку мультиварки. Періодично знімати пінку шумівкою після закінчення варіння покласти в стерилізовані скляні ємності і закатати металевими кришками.

a9c376ea65fd4cc293979509758b17e0 Варення з чорної смородини на зиму   15 простих та смачних рецептів, з покроковими фото

Після того, як варення буде приготовлене, його не доведеться перевертати на кришки для остигання. Для додаткової стерилізації достатньо укутати на добу у ковдру. З цієї кількості інгредієнтів вийде 3 баночки по 250 мілілітрів, краще закривати ласощі саме в такі скляні ємності, бо довго зберігати відкриті банки не варто.

Густе або рідке чорносмородинове варення готується легко, оскільки в цій ягіді міститься натуральний пектин, що дозволяє чудово застигнути маси без додавання засобів для желювання. Конфітюр – – додаткове джерело аскорбінової кислоти, яке не дозволить застудитися в зимовий час, він доповнить чашку гарячого зеленого чаю.

Правильно приготовлена заготовка виходить корисною, вона зберігається протягом року, не втрачаючи користі чорної смородини.  Приготувати ароматний конфітюр можна просто, якщо знайти той рецепт, який підходить для конкретного кулінара. Якщо робити все правильно, то можна порадувати свою сім’ю апетитною та корисною заготівлею.

Поділитись з друзями!
Я коліжанка - журнал для господинь