Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Грузді можна маринувати або солити на зиму у скляних банках не лише холодним, а й гарячим способом. В обох випадках виходить корисна, смачна та ароматна закуска, в якій усі спеції підібрані просто ідеально. Найголовніше, використовувати дрібні грузді, тому що вони відрізняються ніжністю та цікавим рибним запахом, чудово вбираючи в себе розсіл.

Грузді – пластинчасті гриби, які відносяться до відносно їстівних. Лісові дари отримали свою назву завдяки тому, що вони ростуть невеликими групами в відносно сухих місцях, їх можна знайти під деревами або в густій траві. Грузді відрізняються товстими плодовими тілами, наповненими гірким соком, тому їх дуже важливо попередньо вимочувати перед консервуванням.

2c2ce58989deeb4f234972f9548a2b23 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Грузді, консервовані у банках, будуть смачними, якщо їх правильно підготувати. Всі рецепти універсальні, можна не боятися, експериментуючи з набором приправ та спецій, не змінюючи основних інгредієнтів. Головне, вибрати ту рецептуру, яка здатна задовольнити уподобання всіх членів сім’ї.

Як солити грузді холодним способом на зиму у банках

Класичні солоні грузді приготувати просто, якщо ретельно підготувати всі продукти. Щоб зберегти всі поживні речовини та натуральність грибів, потрібно звернути увагу на холодний спосіб консервування. У цьому рецепті всі спеції підібрані просто ідеально, тому після засолювання лісові дари здатні зберегти свій аромат, консистенцію та цікавий хрускіт.

f22aecf6dd149ddf01a5ab6768d10e00 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Нам знадобиться:

  • 2 л. води;
  • 6 ст. л. кухонної солі;
  • 1 ч. л. горошин запашного перцю;
  • 4 парасольки кропу;
  • 2 лаврових листів;
  • 1 кг. груздей;
  • 5-6 зубків часнику;
  • 1 ч. л. чорного перцю у горошинах.

Попередньо вимочувати грузді слід обов’язково, щоб зробити їх чистими, не гіркими та не надто крихкими. Для пікантності необхідно додати в розсіл коріандр або зерна гірчиці, шматочок перцю пекучого або гвоздику. Якщо гриби досить великі, їх слід нарізати невеликими скибочками у тому, щоб вони скоріше просолилися, залишаючись соковитими.

Спосіб приготування:

Грузді замочити у великій кількості холодної води на 2-3 дні. Щодня води потрібно оновлювати. Промити та очистити від забруднених місць гриби.

f952ef5a7da44d693d13c340361beb87 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

У кожен трилітровий сулію помістити кріп, лавровий лист, пластинки часнику та горошини перцю. Покласти гриби, трохи утрамбовуючи їх та присипати сіллю.

9e5ab99af07c64a5be4874eb27ba933a Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Залити вміст скляної ємності холодною водою, накрити марлею або кришкою з отворами. Помістити в холодильник приблизно 25 діб.

e253df518238e4da687fbf7d088e8dc0 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

На пластикових кришках найкраще вказати фломастер термін консервування груздів, щоб використовувати їх задовго до кінця зберігання.

58f4e10541ba9f2462f46b9515b35ce0 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Довго така консервація точно не зберігається, тому слід заготовляти її невеликими партіями, орієнтуючись потреби свого сімейства. Холодний спосіб засолювання дозволяє ласувати грибами вже за місяць, доповнюючи їх корисними гарнірами.

Грузді солоні гарячим способом у банках на зиму

Апетитні грузді у банках можна не лише маринувати, а й солити. Вони не втрачають своїх природних якостей, залишаючись смачними протягом тривалого часу. У цьому рецепті використовується гарячий маринад, здатний ідеально просочити грибні ніжки та капелюшки, роблячи їх соковитими та надаючи часникові нотки. У рецепті є кріп, який робить готову заготівлю пікантною.

2deef59e90eb1e155771e40278c3d965 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Знадобиться для приготування:

  • 1 кг. грибів;
  • 50 гр. солі;
  • 1 лавровий лист;
  • ½ пучка парасольок та стебел кропу;
  • 2 зубки часнику;
  • 1 ч. л. горошин чорного перцю.

Грузді – гриби досить забруднені, тому важливо їх вимити максимально ретельно. Для того щоб якісно видалити бруд, слід потерти грибні капелюшки губкою або зубною щіткою. Кількість часнику збільшувати не варто, але його можна замінити сушеним часником. Можна додати трохи зерен гірчиці, корицю, коріандр, запашний перець, щоб зробити ароматніший розсіл.

Процес приготування:

Гриби ретельно вимити, очистити та залишити на добу в холодній воді, періодично змінюючи рідину. Знову залити підготовлені вантажді водою, додати трохи кропу.

b4171cb7f11167bc64806733854ac7b3 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Засипати в розсіл горошини перцю та половину солі. Варити після закипання на середньому вогні протягом 15 хвилин.

df5003b1daad190db43c3cdcf3438e86 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

У підготовлені банки помістити кріп, що залишився, часник, нашаткований платівками, кілька горошин перцю. Розподілити по скляних ємностях варені грузді, пересипати кожен їх шар щіпкою солі.

c85c07d6f94206b1054827b78aabd517 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Залити в кожну банку киплячий розсіл, накрити парасолькою кропу. Закрити прокип’яченими пластмасовими кришками, дати повністю охолонути та помістити в холодильник.

20ab4548ab48c75b629ba5ff669aad84 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Засолені за таким способом грузді виходять насиченими. Перед подачею їх на стіл слід додатково вимочувати в холодній воді, але якщо грибний смак не влаштовує. Можна посипати лісові дари додатково рубаною петрушкою або кінзою, прикрасити половинками маслин.

Як маринувати грузді на зиму у банках

З давніх-давен процес маринування лісових дарів відбувається тільки в дубових бочках. Процес сучасного консервування спростився до мінімуму, тому що гриби тепер маринуються з класичним складом приправ у скляних ємностях. Для ніжної гостроти в розсіл додається часник, а за аромат відповідає смородинове листя.

2cebd233825566c0fadce13e1b40b854 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Список інгредієнтів:

  • грузді – 2 кг.;
  • вода – 1л.;
  • оцет – 200мл.;
  • часник – 3 зубка;
  • лавровий лист – 2 шт.;
  • цукор – 1 ст. л.;
  • чорний перець горошком – ½ ч. л.;
  • листя смородини – 2 шт.;
  • сіль кухонна – 2 ст. л.

Грузді важливо ретельно очистити перед маринуванням, краще використовувати зубну щітку. Крім смородини, можна додавати в маринад ще вишневе або дубове листя для вишуканого хрускоту. За бажання в розсіл слід класти готову або суху гірчицю. Цей продукт не тільки додати пікантності заготівлі, але й позбавити її утворення плісняви, завдяки своїм антисептичним властивостям.

Етапи приготування:

  1. Гриби замочити на 2 доби, почистити та розрізати на частини. Проварити після закипання 10 хвилин у підсоленій воді, знімаючи піну.
  2. Викласти варені грузді на друшляк, промити під струменем холодної води. Усі спеції, горошини перцю помістити у воду, прокип’ятити протягом 5 хвилин.
  3. Помістити у киплячу рідину гриби, відварити ще 15 хвилин. У підготовлені скляні ємності перекласти лавровий та смородиновий лист, часник.
  4. Розподілити по літрових банках грузді так, щоб вони були заповнені на ¾ загального обсягу. У кожну ємність влити по 2 чайні ложки оцту, закатати металевими кришками, остудити під ковдрою.

Консервування груздей відбувається без додаткової стерилізації, тому процес здатний суттєво заощадити час. Грузді виходять хрусткими, твердими з насиченим присмаком, вони пікантно гірчать. До маринаду додають трохи спецій, тому відчувається натуральність лісових дарів. За бажання можна просто полити гриби при подачі на стіл олією і посипати тонкими кільцями цибулі.

Смачні грузді на зиму з олією та часником

Особливо смачними виходять грузді, попередньо замариновані з часником та ароматними спеціями. Для того, щоб гриби краще збереглися, слід використовувати олію. Готові ласощі виходять соковитим, хрумким, наповненим часниковим ароматом. Маринад відрізняється в міру кислим присмаком, який подобається найвишуканішим гурманам.

5f0a5fbc5e0116e4b31c839cb10f7b4d Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Інгредієнти для приготування:

  • 500 гр. груздей;
  • 2 ст. л. рослинної олії;
  • ½ ст. л. цукру;
  • 500 мл. води;
  • 1 зубок часнику;
  • ½ ст. л. солі великого помелу;
  • 2 аркуша лавра;
  • 12 горошин чорного перцю;
  • 2 бутони гвоздики;
  • 1 ч. л. оцтової есенції (70%).

Олія краще використовувати рафіновану, її обов’язково слід прожарити на вогні. Не можна класти в маринад, що переросли грузді, оскільки вони виходять несмачними через чумацький сік. Важливо класти лише маленькі чи середні екземпляри, щоб отримати цей смак маринованих грибів. Якщо хочеться отримати солодкуватий присмак, маринад слід додати корицю. На кілограм лісових дарів можна додавати не більше 30 зубків часнику, інакше смак готової страви буде надмірно гострим та пікантним.

Поетапне приготування:

Грузді промити, почистити та залишити на 48 годин у холодній воді. Великі гриби розрізати на 4 частини, намагаючись так, щоб вони пролізли через шийку банки.

531704e2974041120d695bf4c43d3b09 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Варити на середньому вогні 20 хвилин після початку кипіння, видаляючи шумівкою піну. Рідина злити, гриби ретельно вимити та знову проварити протягом півгодини.

a4c457d173b524c8764e2c464e0e8412 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

У теплій воді розчинити сіль, цукор. Покласти в киплячу рідину чорний перець, лавр та гвоздику. Перемішати маринад з вареними груздями, залишити на повільному вогні ще на 15 хвилин.

51fe79b80b1c762cf4fcc2267c022a35 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Влити наприкінці варіння оцтову есенцію. Розподілити гриби по підготовлених скляних ємностях, поклавши на дно зубки часнику. Залити маринадом, олією та герметично закатати.

852835ab329af4816c81509b014fde98 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Грузді залишаються цілими, вони не розповзаються після маринування та пікантно хрумтять на зубах. Закуска виходить апетитною та самодостатньою, її достатньо посипати дрібно нарубаною кроповою зеленню та полити додатково запашною олією. У зимове меню важливо додавати мариновані гриби, тому що вони здатні суттєво підняти імунітет, наповнивши організм людини корисними речовинами.

Чорні грузді, мариновані гарячим способом

Вантажі можуть бути різних сортів, причому чорні найкраще маринуються гарячим способом. Такі лісові дари відрізняються невеликим ступенем гіркоти, яку неможливо приховати за допомогою великої кількості спецій. Якщо специфічний присмак подобається, потрібно обов’язково заготовити на зиму кілька баночок чорних груздів у запашному маринаді.

096dd5300499ec650c4e62bc0f05bd8d Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Інгредієнти:

  • 1500 гр. чорних груздей;
  • 6 горошин запашного перцю;
  • 2 ст. л. великої солі;
  • 1 ч. л. цукру;
  • 2 ст. л. оцту (9%);
  • 1 ч. л. горошин чорного перцю;
  • 4 шт. гвоздики;
  • 1 л. холодної води;
  • 2 лаврових листів.

Чорні грузді обов’язково слід ретельно чистити та замочувати, тому що вони відрізняються невеликою гіркотою з неприємним запахом дріжджів. Багато людей не люблять жорсткіші ніжки, але після маринування вони виходять смачними та хрусткими. Можна додати в розсіл трохи кориці, щоб отримати приємну насолоду та невелику гостроту. Для пікантності слід покласти у банку парасольки кропу чи петрушки.

Приготування:

  1. Замочити грузді на 3 дні, змінюючи воду кожні 12 годин. Відварити протягом 15 хвилин у великій кількості підсоленої рідини.
  2. Готові грузді відкинути на сито, ретельно промити у проточній воді. За бажання розрізати гриби на невеликі скибочки.
  3. Викласти лісові дари у каструлю, залити водою. Покласти до неї горошини перцю, гвоздику, лавровий лист. Додати сіль та цукор, трохи перемішати.
  4. Проварити грузді 25 хвилин на повільному вогні, наприкінці вливши оцет. Розкласти по стерилізованих банках, залити гарячим маринадом та закатати підготовленими кришками.

Мариновані чорні грузді виходять навіть у кулінарів-початківців. Маринад відрізняється ніжною кислинкою, яку доповнює пікантність чорного перцю та лаврового листа. Гвоздика дарує невеликий ступінь гостроти, який підкреслює смак будь-якого гарніру. За бажання спробувати чорні грузді можна вже через 45 днів, вони виходять хрусткими та ароматними.

Мариновані грузді з лимонною кислотою та оцтом

Мариновані грузді зберігаються довго і залишаються смачними тільки завдяки доданню в маринад для них достатньої кількості консервантів. У цьому рецепті класичний оцет поєднується з лимонною кислотою, додаючи легкі кисло-солодкі нотки. Цей варіант подобається кулінарам за простоту підготовки продуктів та маринад, не обтяжений спеціями.

e8a9741cba094c107682b236d0e153a6 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Нам знадобиться:

  • 2 кг. груздей;
  • 4 ст. л. солі великого помелу;
  • 10 шт. чорного перцю горошком;
  • 4 лаврових листів;
  • 5 шт. запашного перцю горошком;
  • 1000 мл. води;
  • 1 ч. л. лимонної кислоти;
  • 2 ст. л. оцту;
  • 1 ч. л. цукру.

Гриби можна різати, якщо підібрати однакові маленькі лісові дари. Найголовніше, класти грузді в банку, складаючи їх на капелюшки для кращого вбирання пластини маринаду. Потрібно домогтися того, щоб між грибами не залишалося повітряних кишень, утрамбовуючи їх за допомогою дерев’яної товкушки. Лимонна кислота має бути максимально свіжою, її кількість збільшувати не слід.

Спосіб приготування:

  1. Вимочені протягом 2 днів грузді розрізати на 4 частини. Прокип’ятити 3 хвилини у великій кількості води, видаляючи піну.
  2. Відкинути готові гриби на друшляк, промити під струменем проточної води. Перемішати з горошинами перцю, лавровим листом, половиною солі, вказаною в інгредієнтному переліку.
  3. Перемішані гриби накрити тарілкою з гнітом, залишити на 6 годин. У воді розчинити сіль, цукор, що залишилася. Додати трохи перцю та лаврового листа, прокип’ятити 10 хвилин.
  4. Наприкінці кипіння маринаду покласти в нього лимонну кислоту та оцет. Грузді знову промити, обсушити та відправити в маринад. Варити протягом 15 хвилин, розподілити по банках та закатати.

Гриби виходять гострими, в міру кислими та ароматними. Вони чудово просочуються гарячим маринадом, стаючи соковитими та пряними. Консервовані лісові дари зберігаються на полиці холодильника. Якщо хочеться спробувати трохи грузин, то робити це слід лише через 30 днів з моменту їх маринування.

Грузді, мариновані зі сметаною та цибулею

Мариновані гриби можуть перетворитися на цікавий компонент салатів або збірних закусок. Для того, щоб підкреслити грибні нотки в готовій страві, слід додати до нього хрусткі кільця цибулі та трохи пряної кропової зелені. Зробити салат ніжнішим і кориснішим допоможе додавання до нього сметани.

feeed4dee9090ed1428331929e56a4de Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Знадобиться для приготування:

  • 300 гр. грибів маринованих;
  • 1 велика цибулина;
  • ½ пучка кропу;
  • 3 щіпки чорного перцю меленого;
  • ½ склянки сметани.

Грузді можна зробити набагато смачнішим, якщо попередньо вимочити їх у холодній воді чи молоці. За бажання замість сметани використовуються жирні вершки або грецький йогурт, який додати приємну кислинку готової салатної заправки. Цибуля може використовуватися фіолетовий ялтинський, тому що він виходить солодшим за звичайний ріпчастий. Для гостроти можна додати до салату трохи свіжого подрібненого часнику.

Процес приготування:

  1. Грузді ретельно промити, відцідивши маринад.
  2. Нашинкувати цибулю тонкими кільцями, пом’яти руками.
  3. Кріп вимити і дрібно нарубати.
  4. Перемішати зелень з меленим перцем та сметаною, заправити отриманою масою салат.

Закуска виходить ароматною, всі компоненти в ньому підібрані просто ідеально. Можна прикрасити її гілочками зелені, половинками маслин або малюнком з зеленого горошку, щоб отримати шедевр для святкового столу. Ця страва прикрасить собою будь-яке гуляння, оскільки поєднується з будь-яким гарніром та спиртними напоями.

Білі грузді мариновані на зиму в банках

Білий груздь відрізняється високою поживністю, ніжним солодким або гострим ароматом. Цей гриб можна запікати в сметані або маринувати так, щоб ласувати в зимовий час. Маринад для лісових дарів готується за найпростішим рецептом, спецій до нього додається мінімальна кількість, тому грузді залишаються солодкими.

4fc7461b9cec835ae175111b7473d834 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Список інгредієнтів:

  • грузді білі – 1 кг.;
  • вода – 2000 мл.;
  • сіль – 4 ст. л.;
  • чорний перець – 12 горошин;
  • лавровий лист – 8 шт.;
  • цукор – 4 ст. л.;
  • оцет (9%) – 2 ст. л.

Грузді важливо не тільки правильно вимочувати, але ще й варити мінімальну кількість часу, щоб вони не стали гуязичкими. Не можна солити або маринувати гриби в оцинкованому посуді, інакше вони поглинуть хімічні речовини, ставши непридатними для їжі. Можна додати для різкого смаку часточки або стебла часнику.

Етапи приготування:

  1. Очищені грузді промити у трьох водах, замочити приблизно на 12 годин.
  2. Варити підготовлені лісові дари 3 рази на середньому вогні після закипання протягом 20 хвилин щоразу зливаючи відвар.
  3. Додати до киплячих втретє грибів сіль та цукор. Покласти в маринад лавровий лист, чорний перець.
  4. Влити оцет приблизно за 5 хвилин до закінчення варіння.
  5. Розподілити готові грузді з маринадом по стерилізованих банках, герметично закатати металевими кришками.

Мариновані грузді готуються просто, найскладніше – це підготуватися до процесу термічної обробки. Зберігати консервацію слід лише у льоху, тому що в холодильнику вони можуть стояти лише 4 місяці. Готовий кулінарний виріб найкраще подавати на стіл з картопляним пюре, м’ясними чи рибними стравами, адже він здатний покращити смак прісного гарніру солоними нотками.

Грузді солоні на зиму з хріном та часником

Засолювання груздів відбувається не лише за класичним рецептом. За бажання засолити лісові дари можливо з листям хрону та ароматним часником для пікантності. За допомогою холодного методу засолювання готові грузді виходять у міру натуральними, хоч і наповнені пікантними нотками спецій. Кріп – чудова добавка для того, щоб консервувати лісові дари, ароматизуючи розсіл.

42edbbd723785cfce38f31557c3557f2 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Інгредієнти для приготування:

  • 1 кг. груздей;
  • 100 гр. солі великого помелу;
  • 8 зубків часнику;
  • 2 листи хрону;
  • 4 парасольки кропу.

У таку заготівлю потрібно класти хрін та часник, тому що ці інгредієнти відповідають за довготривале зберігання. Продукти виступають як антисептики, вони гальмують утворення плісняви і надають пікантного присмаку. При засолі грибів важливо дотримуватися всіх пропорцій спецій, головне, не пересолити розсіл. Якщо готового соку замало, можна додати до нього трохи кип’яченої води.

Поетапне приготування:

Промитий хрін нарізати на невеликі шматочки. Грузді промити, викласти шарами в трилітровий сулію, пересипаючи сіллю. На кожен грибний шар викласти хрін, пластинки часнику та кріп, порваний на шматочки.

ffa77129965bd5927f69a67f572fb8be Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Притиснути підготовлені грузді відповідним гнітом, залишити на 2 доби. Накрити пластиковими кришками, зберігати у холодному місці.

af84db4eab0cdf246d8fb233cba7ebc7 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Солоні з хріном грузді виходять хрусткими з пружною м’якоттю. Саме листя хрону дозволяє зробити готову консервацію пікантною з цікавим присмаком. Можна зберігати їх протягом півроку без втрати поживності, але у холодному темному місці. Готову заготовку слід подавати на стіл як корисну закуску, посипавши цибульними кільцями та рубаним кропом.

Ікра з груздів на зиму через м’ясорубку з морквою та цибулею

Грузді – чудовий варіант гриба, який підходить для приготування ікри. Щоб вийшов соковитіший і різнокольоровіший варіант заготовки, до неї додається велика кількість овочів. Правильно приготовлена консервація нагадує натуральне овочеве рагу, вона виходить корисною та досить апетитною. У ній грибні нотки ідеально переплітаються з насолодою моркви, кислинкою томатів та пікантністю цибулі.

98ca54fc996fecf4072ece8174021bb1 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Інгредієнти:

  • грузді – 3 кг.;
  • морквина –750 гр.;
  • цибуля – 750 гр.;
  • помідори – 750 гр.;
  • часник – 2 головки;
  • болгарський перець –700 гр.;
  • кінза – 3 пучка;
  • чорний перець у горошинах – 15 шт.;
  • гострий мелений перець – 1 ч. л.;
  • лавровий лист – 6 шт.;
  • олія – 200 мл.;
  • сіль великого помелу – 2 ст. л.

Для приготування смачної грибної ікри підійде лише солодка та соковита морквина з яскраво-жовтогарячою м’якоттю. Трубчасті гриби для приготування ласощів не підійдуть, за бажання слід додавати виключно ніжки. Можна брати соковиті помідори, хоча їх легко замінюють томатним соком чи протертими томатами. Якщо подобається присмак кінзи, цю траву слід замінити петрушкою, кропом чи зеленим базиліком. Кількість солі можна регулювати за власним бажанням, але її не повинно бути меншою за те, що зазначено в інгредієнтному переліку.

Приготування:

  1. Грузді замочити на 3 години, промити та відварити до готовності. Підготовлені гриби пропустити через м’ясорубку з великими ґратами.
  2. Морквину натерти на великій тертці, помідори нарізати часточками та подрібнити за допомогою м’ясорубки. Перець та цибулю нашаткувати невеликими шматочками.
  3. Окремо обсмажити всі овочі о пів на рослинну олію до м’якості. З’єднати з грибами, що залишилися олією та томатом у каструлі, тушкувати протягом 90 хвилин.
  4. Додати в кінці термічної обробки пюрований часник, дрібно нарубану кінзу та сіль. Затушкувати ще 20 хвилин, розподілити по стерилізованих банках та герметично закатати.

Готова маса не надто схожа на класичну грибну ікру. Якщо хочеться отримати ту саму консистенцію, слід додатково пюрувати готову заготовку за допомогою занурювального блендера або пропустити через м’ясорубку. Консервація виходить смачною, але в міру гострою, тому можна додати до неї на останньому етапі приготування більше гострих спецій, наприклад, перець чилі, коріандр, мелений мускатний горіх або сушений часник. Зберігається готова грибна ікра лише у холодному місці та не більше року.

Грузді на зиму у банках під залізну кришку

Апетитні грузді на зиму можна закривати не лише під пластикову, а й під металеву кришку. В обох випадках гриби зберігаються просто ідеально, вони відрізняються кисло-солодким смаком, що нагадує томатну заливку.

b3934071b67c13a700563edc06f63792 Грузді на зиму в банках – 11 рецептів як правильно солити грузді, з покроковими фото

Інгредієнти:

  • 2 кг. білих груздів;
  • 1 цибуля;
  • 2 кг. помідорів;
  • 5 шт. болгарського перцю;
  • 4 зубка часнику;
  • 3 парасольки кропу;
  • 1 ч. л. горошин чорного перцю;
  • 150 гр. цукру;
  • 50 гр. солі.

Купуючи металеві кришки, потрібно обов’язково перевірити, чи є на їхній внутрішній стороні спеціальне захисне покриття. В іншому випадку консервація буде зіпсована, тому що метал окислиться. Можна уникнути слідів корозії, якщо налити на гриби трохи прожареної олії.

Спосіб приготування:

  1. Помідори вимити, розрізати на кілька частин та провернути через м’ясорубку.
  2. Отриману томатну масу протерти через металеве сито.
  3. Болгарський перець, цибуля та часник пюрувати за допомогою м’ясорубки.
  4. Прокип’ятити овочі з томатним соком до загусання, додавши спеції наприкінці термічної обробки.
  5. Покласти на дно скляної банки чорний перець, часник, кріп.
  6. Розподілити по ємностях гриби, очищені від забруднених місць та нарізані невеликими шматочками.
  7. Залити томатною масою, закатати металевими кришками та остудити під ковдрою.

Після маринування в томаті грузді залишаються щільними та хрусткими. Головне, дотримуватись усіх правил консервування грибів, щоб вони не зіпсувалися під металевими кришками. Готова консервація виходить максимально корисною та поживною завдяки тому, що в ній є багато сезонних овочів.

Грузді – одні з найсмачніших видів грибів, унікальність яких визнають гурмани всього світу. Дієтологи вказують на те, що це не лише смачні, а ще й поживні лісові дари. Царський гриб у минулі часи цінували за високі засолювальні якості, оскільки його можна маринувати та солити.

У банку з апетитною консервацією за бажання додають ароматні трави, спеції та сезонні овочі. Грузді вбирають маринад, отримуючись соковитими, ароматними. Вони відрізняються ніжною м’якоттю, яка гармонійно вписується у будь-які салати. Важливо дотримуватися всіх умов збирання та консервування лісових дарів, щоб ласувати ними цілий рік.

Поділитись з друзями!
Я коліжанка - журнал для господинь